Кой от българските отбори ще играе най-дълго в Европа този сезон?

09 юли 2019 22:21 Пламен Димитров

ЦСКА нахлу мощно в Европа, разгроми с 4:0 Титоград! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА спечели с лекота с 4:0 първия си мач с черногорския Титоград от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата се игра на „Българска армия”, като домакините вкараха четири безответни гола дело на Евандро (40), Тиаго (53), Жеферсон (55) и Малинов (73). Отличен мач направиха и трите нови попълнения Кери, Фабрини и Гълъбов, а българинът бе много близо да запише името си сред голмайсторите, но нацели гредата в 43-ата. Петър Занев също бе пуснат в игра, но едва в 81-ата минута, заменяйки Жеферсон.

Реваншът е на 16 юли в Черна гора.

ЦСКА започна ударно първата част и веднага създаде няколко опасности пред вратата на гостите. Във 2-ата минута Греъм Кери центрира от фаул към далечната греда, Али Соу пропусна да нанесе удар, но Гълъбов бе непокрит, но не успя да насочи.

Минута по-късно Али Соу направи голям пропуск. Нападателят открадна топката и проби отляво, финтира бранител и останал сам срещу вратаря прати покрай него, но прекалено слабо и бранител изчисти.

Доминацията на „червените” продължи и в следващите минути, но в 17-ата домакините можеха да бъдат изненадани неприятно, ако не беше умелата намеса на Черниаускас. Джалович се измъкна от засадата и напредна към пеналта, вратарят на „армейците” обаче излезе и успя да избие топката точно преди нападателят да нанесе удар.

В средата на полувремето черногорците имаха импулс в играта и на два пъти тестваха отбраната и вратаря на ЦСКА.

В 22-ата Гълъбов върна към Томаш, но се получи неразбирателство между двамата и топката бе отнета лесно, Мамаду нанесе удар, но Черниаускас успя с плонж да отклони.

Две по-късно Джалович бе намерен в предни позиции  с дълго подаване от половината на Титоград, но Томаш с прекрасна намеса спря атаката на гостите.

Кери пробва удар от фаул в 27-ата, но прати над вратата, а няколко минути по-късно ирландецът направи пас по земя за Тиаго, който стреля неточно от линията на наказателното поле.

В 40-ата минута ЦСКА нанесе своя удар. Тиаго изпълни добре пряк свободен удар, топката топна пред вратаря Иванович, който не се намеси добре и изпусна топката. Евандро бе най-съобразителен и изпревари бранител на гостите, получи се и рикошет и топката влетя в мрежата за 1:0.

„Червените” можеха бързо да удвоят преднината си. В 43-ата ЦСКА направи отлична многоходова атака, Рубен Пинто подаде с петичка, Евандро пробва удар, но бе блокиран. Топката стигна до непокрития Пламен Гълъбов, който от десетина метра срещу опразнената врата прати в десния страничен стълб.

ЦСКА продължи с офанзивната си игра след почивката и резултатът не закъсня, като „армейците” убиха интригата след 10 минути игра от втората част.

В 53-ата минута Греъм Кери шутира силно към вратата, топката се отклони в крака на Бранович и затрудни максимално Иванович, но вратарят все пак успя да избие с усилие. Топката обаче се отклони към Тиаго, който от няколко метра насочи с глава за 2:0.

Гостите все още не бяха се отърсили от втория гол, когато ЦСКА нанесе третия си решаващ удар. Жеферсон изведе в предни позиции Али Соу, но гамбиецът бе блокиран от излезлия Иванович. Жеферсон бе влезнал в пеналта и засече отбитата топка за 3:0.

В 73-ата минута влезлият като резерва Кристиян Малинов отбеляза фамозен гол. Вратарят на Титоград опита да изрита в предни позиции върната топка, но доста неумело, пращайки право в Малинов. Българинът и за миг не се поколеба, въпреки голямата дистанция от голлинията, засече в движение и порази вратата на гостите за четвърти път.

ЦСКА не допусна изненада до края на двубоя и ще играе в реванша в Черна гора с аванс от четири гола.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 24. Томаш, 28. Гълъбов, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто , 20. Тиаго, 21. Фабрини, 8. Кери, 10. Евандро, 22. Али Соу

ТИТОГРАД: 26. Иванович, 2. Роганович, 4. Николич, 6. Райчевич, 8. Банович, 11. Мамаду, 14. Новович, 19. Живкович, 21. Аяна-Чинеду, 81. Павлович, 99. Джалович

--------------------------------------------------------------------------------------------

ЦСКА - Титоград 4:0

90+3 Край на двубоя!

90+1 Удар на Фабрини над вратата.
90 Три минути добавено време.
86 Последна смяна и за титоград - Гашевич заменя Живкович.
81 Послена смяна в ЦСКА, Занев дебютира, заменен е Жеферсон.
79 Павлович е заменен, на негово място Бърнович.
73 Смяна в ЦСКА, заменен е Евандро, на негово място Жанио Бикел.
73 ГООООЛ! Малинов вкарва четвърти гол за ЦСКА! Топката бе върната към Иванович, той опита да изрита в предни позиции, но прати на волето на Малинов, който не се поколеба и със страхотен шут намери очертанието на опразнената врата!

70 Али Соу е намерен в предни позиции, но Иванович се намесва добре и избива.
64 Роганович е заменен, влиза в игра Перишич.
60 Първа смяна в мача. Заменен е Греъм Кери, на негово място Малинов.
55 ГООООЛ!!! Жеферсон изведе отляво Али Соу, Иванович обаче бързо покри ъгъла си и блокира удара. Жеферсон се възползва от ситуацията и прати избитото кълбо в опразнената мрежа за 3:0!

53 ГООООЛ! Греъм Кери отправи силен удар, топката се отклони коварно в Банович, но все пак вратарят изби с плонж. Тиаго обаче бе на правилното място и с глава прати в мрежата за 2:0!
50  Центриране от фаул в полето на Титоград, Томаш играе на далечната греда, но право в Иванович.
46 Бърза комбинация на Соу и Тиаго, последният нанесе удар, който бе блокиран от Чинеду! Срахотно начало на втората част!
46 Начало на второто полувреме!
45+2 Край на първото полувреме!
45 Джалович пробва да си изпроси дузпа, но получи вместо това жълт картон.
43 Греда! Заучено положение от домакините, пас с пета на Рубен Пинто, Евандро пробва удар, но бе блокиран. Топката достигна до Гълъбов, но той не успя да насочи към опразнената врата и уцели десния страничен стълб!
40 ГООООЛ! ЦСКА повежда!!! Тиаго отправи коварен удар от фаул, топката топна пред вратаря, който не успя да улови, Евандро стигна бързо до топката и след щастлив рикошет кълбото мина под плонжа на вратаря!
38  Жълт картон за Роганович и добра възможност за ЦСКА в близост до пеналта.
34 Малшанс! Греъм Кери задържа в близост до аутлинията, върна назад, но след удар на Тиаго топката бе отклонена в корнер!
32 Първи жълт картон в мача, получава го Мамаду.
27 Директен обстрел на Кери от фаул, малко над напречната врата.
27 Нарушение срещу Фабрини, на Живкович  му се разминава картонът.
24 Дълго подаване за Джалович и единствено отличната намеса на Томаш предотврати опасност за Черниаускас.
22 Липса на комуникация между Гълъбов и Томаш доведе до опасен удар на Мамаду, получи се коварен рикошет, но Черниаускас се намеси и отклони в корнер.
20 Постепенна атака на "червените", която завършва с техничен, но неточен удар на Тиаго в близост до дъгата на пеналта.
17 Страхотна изява на Черниаускас! Джалович се измъкна от засадата и излизаше на голова позиция, но стражът на "армейците" излезе навреме и изби топката!
13 Нов корнер за ЦСКА, но Тиаго прави прекалено силно центриране, а последвалата контра на Титоград бе неуспешна.
10 Опит за центриране на Жеферсон, но Чинеду избива. След корнера последва ново изчистване и втори ъглов.
7 Пас за Али Соу в пеналта, той обаче загуби равновесие и падна в пеналта, съдията отсъжда аут.
2 Шанс за ЦСКА още в първите минути! Али Соу проби отляво, остана срещу вратаря и прати топката покрай стража, но бранител изби на метри от голлинията!