Халеп победи китайка за втори 1/2-финал в Лондон

Поставената под №7 румънка имаше проблеми само в първия сет

Бившата №1 в света Симона Халеп се класира за втори път в кариерата си на полуфиналите на “Уимбълдън”. Румънката надделя със 7:6 (4), 6:1 над китайката Шуай Жан. Предишното й участие на този етап от надпреварата в Лондон беше през 2014 година.

Поставената под №7 Халеп имаше проблеми в първия сет, в който загуби първите три гейма, а при 1:4 и 15:40 на свой сервис изглеждаше в нокдаун. Шампионката на “Ролан Гарос” за 2018 година обаче успя да спаси подаването си, а след това проби и дори изравни резлутата - 4:4.

След това двете тенисистки си размениха по два гейма без точки за пробив и се стигна до тайбрек, в който румънката поведе с 2:0. Жан изравни за 2:2, но румънката отново излезе напред при 4:2 и 5:3, преди да спечели тайбрека със 7:4.

Във втория сет силите на китайката стигнаха само за един гейм. Халеп спечели последните 5 гейма в мача и след 1 час и 26 минути игра си гарантира място на полуфиналите, където ще премери сили с Елина Свитолина или Каролина Мухова.