БАТЕ Борисов избегна резил у дома, запази шансове след 1:1 с Пяст (ВИДЕО)

Шериф допусна шокираща загуба с 0:3 от Сабуртало

БАТЕ (Борисов) трудно се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Пяст (Гливице) от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Това не е особено добър турнирен резултат за беларуския шампион, който ще трябва да търси победа или равенство с много голове в реванша, ако иска да продължи в турнира.

Гостите от Пяст първи взеха преднина с гол на Паржишек в 36-ата минута, а БАТЕ изравни чрез Драгун в 64-ата минута. В края обаче домакините завършиха мача в намален състав, след като голмайсторът Драгун бе изгонен с червен картон.

В друг мач от тази фаза на Шампионската лига Шериф (Тираспол) допусна изненадващо тежка загуба с 0:3 в домакинството си на Сабуртало. Грузинците стигнаха до победата с попадения на Ролович (30), Кохрайдзе (67) и Какубава (71) и до голяма степен си гарантираха продължаване напред, освен ако не допуснат грандиозен обрат в реванша на свой терен.