Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

10 юли 2019 23:08 Велизар Антов

Стойчо Стоев: Мачът е отворен, в Разград ще си вземем своето

“В началото на двете полувремена, необяснимо защо, им дадохме инициативата, докато ни вкарат гол.“

Така треньорът Стойчо Стоев коментира поражението на Лудогорец от Ференцварош с 1:2 в двубой от първия квалификационен кръг в Шампионска лига.

„След тяхното попадение отново поехме контрола, но вече бе 2:1. Чак като ни вкараха гол, тогава започнахме да владеем топката, което можем и искаме“, посочи наставникът на разградчани.

„През първото полувреме също владеехме инициативата, но отново след допуснато попадение. Като цяло нелош мач. Имаме известни слабости. В сравнение с предишния мач, срещу Локо Пд, бяхме по-добре в дефанзивен план. В атака имахме острота и положения“, допълни Стоев, а после бе попитан дали Лудогорец има сили да продължи напред след реванша.

"Отворен е мачът. Ференцварош идва в Разград с успех, ние ще търсим победата у дома, но по-изразителна. Има още седмица, нещата и в моята глава да се подредят, в Разград ще си вземем нужното“, каза той и отписа контузилия се в мача полски халф Яцек Горалски.

„Той няма да бъде готов за реванша, утре ще премине през магнитен резонанс, на първи сведения е сериозно разтежение."

"Марселиньо е важен играч за Лудогорец, когато е свеж, когато не е се губим по терена в дефанзивен план. Искам го свеж независимо дали 15 или 30 минути. Лукоки хвърли доста енергия по терена, по-голяма концентрация ни трябва пред гола. Искам да сме по-концентрирани в ситуациите, които създаваме. Иска ми се и да играем по-добре в дефанзивен план."