ЦСКА 1948 направи равен с участник в Лига Европа

Денислав Александров на два пъти можеше да вкара на кипърците

ЦСКА 1948 направи 0:0 с АЕЛ Лимасол в контрола в Правец. Кипърският тим ще играе през този сезон в Лига Европа, където стартира срещу Арис (Солун) във втория предварителен кръг.

През първия четвърт час играта беше равностойна, като двата отбора си размениха по една добра атака, след която футболисти се озоваха сами срещу вратаря, но набезите им бяха спрени заради засада.

Първото реално положение бе пред "червената" врата, когато в 15-ата минута играч на АЕЛ стреля опасно с глава след центриране от фаул, но покрай лявата греда. В 20-ата футболист на АЕЛ нацели левия страничен стълб след шут от десетина метра.

Последваха добри десетина минути за "червените". Първо те организираха добра атака отляво, която завърши с прострелно центриране на Денислав Александров, а кипърски защитник за малко не си вкара автогол. След половин час игра Васил Шопов шутира от 25 метра, но Возня улови.

Преди почивката Сашо Александров изведе Денислав Александров сам срещу Возня, но нападателят не си спря добре топката и вратарят на кипърците, който бе излязъл извън наказателното поле, успя да му я отнеме.

След почивката играта продължи да е равностойна, но без положения до 76-ата минута. Тогава носителят на купата на Кипър организира опасна атака отдясно, след която футболист на АЕЛ излезе очи в очи с Михайлов и копна топката над него, но я прати в краката на Дяков.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили