Арда взе точката от Ботев (Пд) в исторически мач за Кърджали (ВИДЕО)

Новакът в елита започна отлично новия шампионат

Новакът в Efbet лига Арда (Кърджали) започна повече от добре шампионата тази година, след като завърши наравно 0:0 с Ботев (Пловдив) като домакин в истински празник за града, като местният стадион бе препълнен от фенове.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе прекратена в 4-ата минута заради обилния дъжд изсипал се в Кърджали.

В началото двата отбора действаха прекалено предпазливо и трудно стигаха до опасност пред противниковата врата.

Малко след половин час игра се откри добър шанс пред домакините, като пробив по левия фланг завърши с остро центриране, но Димитър Пиргов с глава успя да изчисти топката пред вратарското поле.

След почивката Арда излезе настроен по-офанзивно и организираше по-стойностни атаки. В 56-та Де Аморим стреля силно, но Аргилашки изби в корнер. Малко след това Лозев също пробва късмета си, но отново стражът на Ботев (Пловдив) се намеси решаващо.

Последваха още няколко атаки и изпълнения на корнери пред вратата на гостите, но ударите на домакините минаваха встрани или биваха блокирани от защитници.

В 73-та минута Коконов беше много близо до победен гол за Арда, но ударът му от движение мина много близо покрай вратата на пловдивчани.

Така дебютантът в елита на България започна много обещаващо новия сезон и със сигурност няма да бъде лесен противник за отборите в лигата.

Арда - Ботев Пд 0:0

Арда: Караджов, Василев, Глишик, Лозев, Крумов, Гаич, Де Аморим, Мартинов, Ховсепян, Коконов, Сам

Ботев:
Аргилашки, Филипов, Димитров, Пиргов, Кардосо, Балтанов, Терзиев, Ван Арнем, Неделев, Тейлон, Карачанаков
---------------------------------------------------------------------------------------------

90 - Kрай на мача! 0:0 в Кърджали

73 -
Нов пропуск за домакините, след центриране от дясно Коконов бе най-близо до топката и се опита да я отклони, но тя му избяга и отиде встрани от вратата.

69 - Сериозен натиск на Арда в последните десет минути, но ударите им не намират очертанията на вратата на Ботев

57 - Мощен изстрел на Лозев, но Аргилашки отново спасява!

56 - Удар по посока на вратата на Ботев от страна на Де Аморим, но стражът им избива в корнер

55 - Арда успява да организира постепенни атаки, но те така и не достигат до опасна ситуация пред Аргилашки

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме, в което двата отбора не успяха да стигнат до попадения, както и до достатъчно шансове за такива.

33 - Добър шанс за Арда! Пробив по левия фланг завърши с остро центриране, но Димитър Пиргов с глава успя да изчисти топката пред вратарското поле.

15 - Двата отбора действат по-предпазливо в първите минути, макар че гостите от Ботев действат с една идея по-активно и владеят повече топката.