Белгиец с първа етапна победа в "Тур дьо Франс"

Жулиан Алафилип увеличи преднината си в генералното класиране

Белгиецът Воут ван Ерт спечели десетия етап от колоездачната Обиколка на Франция.

Ван Ерт триумфира по 217.5-километровото трасе от Сент-Флур до Алби с време 4:49:39 часа, за да запише първи етапен успех в "Тур дьо Франс".

Той беше най-бърз във финалния спинт, като изпревари само с няколко сантиметра Елиа Вивиани (Италия). Трети завърши Кейлъб Юън (Австралия).

Представителят на домакините Жулиан Алафилип завърши 11-и с времето на победителя и увеличи преднината си в генералното класиране на 1:12 минути пред защитаващият титлата си Герант Томас (Великобритания) и на 1:16 минути пред Еган Бернал (Колумбия).

Томас финишира 12-и днес, а Бернал остана 14-и, като те бяха в челната група и не загубиха време от Алифилип.

Проблеми имаха Джулио Чиконе (Италия) и Тибо Пино (Франция), които бяха втори и трети в общото подреждане преди днешния старт.

Чиконе изостана на повече от две минути днес вече е десети с пасив от 2:32 минути, а Пино загуби повече от минута и половина и е 11-и на 2:33 минути.
Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал