Манчестър Юнайтед разгроми Лийдс пред над 55 000 в Австралия

„Червените дяволи“ спечелиха втората си контрола с категоричното 4:0

Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 отбора на Лийдс във втората си контрола на австралийска земя.

"Червените дяволи" победиха историческия си съперник пред 55 274 зрители на стадион "Оптус" в Пърт.

Летните попълнения Аарън Уан-Бисака и Даниел Джеймс.

Последният нацели греда, но и двамата отново впечатлиха и бяха титуляри, както и в първия летен спаринг, спечелен с 2:0 срещу местния Пърт Глори.

Именно Уан-Бисака асистира на младия Мейсън Грийнууд за първото попадение, паднало още в седмата минута, а в 27-ата Маркъс Рашфорд финтира отлично защитник и реализира след пас на Скот Мактомини.

Третото попадение падна малко след началото на второто попадение при изпълнение на ъглов удар от Андреас Перейра, който секунди преди това нацели гредата с мощен шут от далечна дистанция.

Точен бе появилият се на почивката Фил Джоунс, вкарал с глава своя първи гол от пет години насам.

Крайното 4:0 пък оформи Антони Марсиал в 69-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу младока Тахит Чонг.

За "червените дяволи" не игра нападателят Ромелу Лукаку, който най-вероятно ще бъде продаден на Интер.

Точно това е и следващият съперник на Юнайтед.

Двата тима излизат един срещу друг в събота от 14:30 часа в Сингапур за старта на приятелския футболен турнир „International Champions Cup“.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира