Виктория Томова с драматичен успех във Франция

Българката завоюва 42 точки за ранглистата на WTA и 3580 долара от наградния фонд

Драматичен обрат класира Виктория Томова за полуфиналите на тенис турнира в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара. Българката, която е поставена под номер 4 в основната схема, се наложи над чехкинята Анастасия Зарицка с 4:6, 6:4, 7:6(5).

Срещата продължи 2 часа и 50 минути, а особено драматичен бе третият сет, в който двете тенисистки си размениха общо 8 пробива. Томова поведе с 4:1 и се виждаше крайна победителка, но Зарицка изравни за 4:4, а след това дори и поведе за 5:4.

Последваха обаче нови два гейма за българката, която получи възможност да сервира за мача при 6:5 в своя полза. Томова стигна и до мачбол, но го пропусна и срещата трябваше да се реши след тайбрек. В него българката отново дръпна с 5:2 точки, но съперничката и изравни за 5:5. В крайна сметка обаче Томова завърши следващите две точки в мача и с това успя да го спечели.

С класирането си за полуфиналите българката завоюва 42 точки за ранглистата на WTA и 3580 долара от наградния фонд.

За място на финала Томова може да играе с другата българка в турнира Елица Костова, стига тя да победи по-късно днес във втория четвъртфинал водачката в схемата Вероника Сепеде от Парагвай.