Ростов с Ивелин Попов спаси точката в голово шоу срещу Спартак Москва

Срещата завърши 2:2, тимът на българина изравни в добавеното време

Отборите на Ростов и Спартак (Москва) не излъчиха победител в мача помежду си от 2-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Двубоят приключи при резултат 2:2, като домакините стигнаха до точката в края на мача.

Като титуляр за Ростов започна българският национал Ивелин Попов, който обаче не успя да накаже бившия си отбор и бе заменен в 80-ата минута от Александър Саплинов.

Домакините поведоха в 23-ата минута, когато Матиас Норман центрира успоредно на голлинията, няколко играчи се разминаха с топката, която стигна до Хорен Байраман, който я прати във вратата за 1:0.

Минута по-късно обаче Спартак получи дузпа за нарушение на Евгений Чернов срещу Зелимхан Бакаев, а Луис Адриано реализира от бялата точка. В 61-ата минута московчани направиха и пълен обрат. При центриране от корнер Георгий Джикия с глава порази вратата за 1:2.

Ростов обаче не се предаде и успя да стигне до равенството в 91-ата минута с попадение на Александър Зуев, който засече с шпагат диагонален пас на Роман Ерьоменко.

Така двата тима поделиха по точка и за момента делят първото място с по 4 точки в актива си, колкото има и Арсенал (Тула). Днес са останалите мачове от кръга.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)