Йоана Илиева в топ 64 на най-добрите сабльорки в света

Пасков излезе от групите, но падна още в първия си мач

Йоана Илиева записа отлично представяне на световното първенство по фехтовка в Будапеща и влезе сред 64-те най-добри на сабя.

Носителката на Световната купа за девойки до 20 години за 2019 и бронзова медалистка от шампионата на планетата за девойки в Полша излезе от групите с четири победи и две загуби.

В първата си среща в елиминациите тя се изправи срещу трудна съперничка с много опит – състезателката на Полша Анжелика Ватор. Българката се наложи с 15:11. В двубоя си за влизане в топ 32 в света Илиева отстъпи на италианката Мартина Крискио с 12:15.

С двубоите в Будапеща за Йоана приключи един изключителен сезон – и като продължителност, и като постижения. Миналото лято състезателката на клуб „Свечников“ не почива, а участва на Младежките олимпийски игри, където завърши пета. След това записа шест участия в стартове за Световната купа, а с такъв режим не могат да се похвалят и най-добрите жени в този спорт. Йоана показа, че умее да се възстановява бързо физически и психически, и в Будапеща отново беше в отлична форма.

Най-добрият ни състезател на сабя Панчо Пасков приключи участието си на световното първенство в Унгария, като излезе от групите след две победи и четири загуби. В срещата си за влизане в 64-та той се изправи срещу Зеа Гибран от Унгария, но отстъпи с 4:15. Така българинът изпълни целта си - да издържи на физическото и психическо напрежение на цяло голямо състезание и да върне формата си отпреди няколко години.

След участието си на олимпийските игри в Рио де Жанейро, където победи осемкратния световен шампион Алексей Якименко, Пасков получи тежка контузия и за три години се включи само в два старта за Световната купа.

През следващата състезателна година целта пред Йоана и Панчо ще бъде да влязат в топ 32 на сабльорите в света, за да имат шанс за участие на олимпийските игри в Токио 2020.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал