Какво очаквате от мача Локо Пд – Левски?

21 юли 2019 17:51

Валерия Ватева завърши четвърта на световното в Москва

Българката Валерия Ватева завърши на четвърто място във финала на лента в индивидуалната надпревара на първото Световно първенство по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Ватева допусна няколко неточности и получи 16.250 точки. Тя беше оценена със 7.250 за изпълнение и 9.000 за трудност.

Победителка стана представителката на домакините Дария Сергаева със 17.650 точки (8.450 за изпълнение и 9.200 за трудност). Със среброто се окичи Ася Ади Катц (Израел) със 17.100 точки (8.100 и 9.000), а бронза заслужи Салма Солаун (Испания) с 16.750 точки (7.850 и 8.900).

Другата българска гимнастичка, която достигна до финалите на уредите, Ева Брезалиева завърши на шесто място на въже по-рано днес.

Така България остана без отличие от шампионата, а рускините спечелиха всичките четири дисциплини, след като по-рано днес Анастасия Симакова победи на въже, а Лала Крамаренко беше най-добра на топка и на бухалки. Италианката София Рафаели също се представи силно с три сребърни медала - на въже, топка и бухалки.