Светла Згурова влезе и във финала до 19 години на Световното по модерен петобой

В София се провеждат успоредно състезанията от две възрастови групи, в които участват 326 атлети от 40 държави

Станалата преди два дни за първи път в българската история на модерния петобой световна шампионка Светла Згурова днес направи много силно представяне и влезе с 6-ти резултат във финала на първенството на планетата при девойките до 19-годишна възраст. Както е известно, в София се провеждат успоредно състезанията от двете възрастови групи.

В двете първенства участват 326 атлети от 40 държави. За съжаление освен Згурова в индивидулната надпревара за медалите няма да имаме друга представителка, защото Евгения Стоянова, Михаела Зонова и Виктория Стойкова не успяха да влязат в Топ 36, който им дава право за финално участие и битка за отличията. Общо в трите квалификационни серии излязоха 96 състезателки.

Също добро представяне, но в щафетата  (девойки до 17 години) направиха Михаела Зонова и Виктория Стойнова. Двете завършиха на престижното 13 място от 34 двойки.

Шампионки станаха Каеде Ота и нейната сестра Натсу, които са съответно на 11 и 13-годишна възраст. Двете състезателки бягаха и стреляха по изключителен начин и заслужено се качиха на най-високото място на подиума. Секунди след преминаването на финала Натсу и Каеде , двете дълго плакаха от радост пред зрителите, които не спираха да ги аплодират. Втори със среброто от щафетата станаха Полша, а Германия с бронзовите медали.

Утре Световното по модерен петобой, което се радва на сериозна зрителска посещаемост, продължава. Точно в 15:00 часа ще бъде най-интересната дисциплина - бягане плюс стрелба на финалите при девойките до 19 години с участието на Светла Згурова. Веднага след това започва и щафетата при момчетата до 17 години, но имената на двамата наши национали ще станат ясни на техническата конференцията, която ще бъде късно тази вечер.

В сряда завършва Световния шампионат U 17 и U 19 годишни девойки и младежи , който се провежда на закрития басейн “Диана” и Национална спортна академия „ Васил Левски”. Входът за зрители е безплатен.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал