Челси удари Барса в дебюта на Гризман (ВИДЕО+СНИМКИ)

120-милионната покупка не впечатли и се размина с тежка травма

Челси победи Барселона с 2:1 в контрола, играна в Япония.

Дебют за испанският тим направи 120-милионната покупка Антоан Гризман, който се появи на почивката, но не блесна с изявите си и се размина с тежка контузия след остро влизане на Жоржиньо.

Точни за лондончани бяха Абрахам (34) и Рос Баркли (81), а почетното попадение за каталунците бе много красиво и падна в последната минута на редовното време, когато точен бе Иван Ракитич.

Испанците владееха продължително и показваха техника при подаванията на къси разстояния, докато английският тим търсеше бързина в нападение.

В 15-ата минута Барса изгради страхотна атака с близки подавания, при която Усман Дембеле беше изведен сам срещу вратаря Кепа Арисабалага, ала не намери точното продължение.

В 24-ата Маунт успя да измъкне топката от Юмтити и отправи опасен удар от около 20 метра. Топката премина малко над гредата. Четири минути по-късно момчетата на Лампард изградиха много добра атака. Пулишич беше оставен сам около дузпата, но не уцели топката по най-добрия начин и тя премина доста далеч. Тимът от "Стамфорд Бридж" започна да напипва слаби места в защитата на своя опонент.

В 34-ата Серхио Бускетс допусна наивна грешка и подари гол във вратата на Марк-Андре тер Щеген.

Номер 5 на каталунците задържа ненужно топката пред наказателното поле, допусна тя да му бъде отнета и Абрахам не сбърка сам срещу вратаря - 1:0 за Челси. В 40-ата Пулишич напредна необезпокояван по левия фланг и шутира към близкия ъгъл - на сантиметри покрай гредата. Две минути по-късно каталунците организираха скоростна акция, която приключи с нисък изстрел на Дембеле - Кепа плонжира и улови без проблеми.

Ернесто Валверде изцяло смени целия си състав след почивката. Френки де Йонг застана на позицията на типичен опорен полузащитник. Лампард направи смени на няколко порции през втората част.

Барса започна активно полувремето. В 54-ата Карлес Перес напредна отляво, но не шутира по най-добрия начин. Две минути по-късно отново той стреля по земя в ръцете на Кепа.

В 59-ата минута Рафиня Алкантара отправи опасен нисък удар от 20 метра, като стражът на “сините” изби с мъка.7

В 61-вата “лос кулес” се измъкнаха по перфектен начин от пресата на съперника и сътвориха чудесна контра. Карлес Перес получи отляво и подаде към ръба на наказателното поле, където Иван Ракитич посрещна кълбото и стреля по земя. Кепа отново показа класата си и изби по майсторски начин.

След силните 20-ина минути на испанския шампион последваха и много добри атаки пред вратата на Нето.

В 81-вата минута новото попълнение на вратата на каталунците получи попадение в мрежата си. Рос Баркли го хвана неподготвен и изстреля топката в близкия долен ъгъл за 0:2.

В 90-ата "лос кулес" все пак се отчетоха с гол. Ракитич вкара атрактивно попадение от 22 метра, пращайки топката горния ляв ъгъл на вратаря.

Така Челси спечели купата "Ракутен", която се явява първо отличие, спечелено от тима след идването на новия треньор Франк Лампард.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона (първо полувреме): Тер Стеген; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч; Дембеле, Гризман, Коядо;
Барселона (второ полувреме): Нето; Семедо, Тодибо, Лангле, Хайме; Де Йонг, Ракитич, Аленя; Малком, Карлес Перес, Рафиня;

Челси (първо полувреме): Кепа; Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон; Жоржиньо, Ковачич; Педро, Маунт, Пулишич; Абрахам;
Челси (след почивката): Томори, Зума, Микел Алонсо, Баркли, Жиру, Кенеди, Бакайоко, Батшуай, Дринкуотър, Дзапакоста.