Кристиано и Буфон носят успех на Юве след автогол на Де Лихт (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа“ победи с дузпи Интер

Италианският шампион Ювентус победи Интер с дузпи след 1:1 в редовното време и 4:3 при последвалите удари от бялата точка в мач от приятелския футболен турнир Интернешенъл Чемпиънс къп.

Своя дебют като титуляр за „бианконерите“ записа холандският защитник Матайс де Лихт, който обаче си вкара автогол още в 10-та минута след корнер.

Кристиано Роналдо пък възстанови равенството в 66-та минута след изпълнение на пряк свободен удар и коварен рикошет.

Така се стигна до дузпи, а завърналият се в Ювентус вратар Джанлуиджи Буфон спаси цели три, изпълнени от Ранокия, Лонго и Валеро, за да донесе успеха на своите.

Иначе Кристиано Роналдо отново се разписа, а за "бианконерите" пропуснаха Федерико Бернардески и лятното попълнение Адриен Рабио.

Проверката бе трета за Интер след победата над швейцарския Лугано с 2:1 и загубата от Манчестър Юнайтед с 0:1, а за Юве контролата бе втора след загубата с 2:3 от Тотнъм в неделя.

Сега за "нерадзурите" престоят контроли с ПСЖ, Тотнъм и Валенсия, докато „Старата госпожа“ ще играе с Атлетико (Мадрид).