Зидан след резила: Реал ще има силен сезон, убеден съм

Първото полувреме беше много тежко, ние така и не влязохме в него, каза треньорът

Наставникът на Реал Мадрид Зинедин Зидан демонстрира оптимизъм за бъдещето и новия сезон 2019/2020 непосредствено след доста конфузното 3:7 срещу Атлетико Мадрид.

Тимът на французина се оказа прегазен на стадион „МетЛайф” в Ийст Ръдърфорд, като на почивката „рохибланкос” водеха с изразителното 5:0. „Това, което се случи бе, че влязохме по много лош начин в срещата”, коментира Зизу, визирайки откриващия гол на Диего Коста още в първата минута.

„В един толкова конкурентен двубой си позволихме да имаме лошо начало. За 8 минути вече губехме с 0:2. Не видях опит от наша страна да отговорим, да променим нещо. Първото полувреме беше много тежко, ние така и не влязохме в него. Липсваше ни всичко, особено интензивността, а тя е необходима на подобно ниво”, добави наставникът на „кралския клуб”.

„Вкараха ни 7 гола, това не може да се случва. Играчите са наясно с това и са разочаровани. Няма нужда да им го повтаряме постоянно. Това все пак е предсезонна проверка. Атлетико бяха по-добри от нас във всичко. Така стоят нещата. Няма какво повече да обсъждаме. Дали играчите са ме провалили? Не, няма такова нещо.

Ние се подготвяме за сезона и оставаме спокойни. Трябва да бъдем такива и на 17 август за първия мач от първенството. Засега тази вечер показахме, че има липси в играта ни.

Когато мачът започне от 0:2, става много сложно. После започваш да оставяш пространства и заради това ни се случиха още неща. Все още обаче се връщам към началото на мача в мислите си. В подобен двубой, ако не покажеш никаква интензивност, е лесно да изпаднеш в трудна ситуация.

Не само Азар игра слабо. Всички се представиха така, с мен начело. Сбъркахме във всяко едно отношение, особено в началото на мача. Ще бъдем мотивирани за началото на сезона, нямам съмнение в това. Нашият сезон ще бъде добър, убеден съм. Днес няма как да сме твърде щастливи”, добави Зизу.

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе