ДРАМА НА "ОВЧА КУПЕЛ"! ЦСКА потрепери, но обърна Славия (СНИМКИ+ВИДЕО)

Евандро влезе от пейката и вкара два гола за победата

ЦСКА успя да завоюва първа победа в Efbet лига през новия сезон, след като в 3-ия кръг победи драматично с 2:1 Славия при гостуването си в Овча купел.

Герой за "армейците" беше Евандро, който отбеляза и двете попадения и в рамките на четири дни спечели два мача за "армейците" след фамозния си гол срещу Осиек в Лига Европа в четвъртък.

За Славия капитанът Янис Карабельов беше точен след час игра, но след това белите допуснаха пълен обрат.

Срещата започна равностойно и с липса на опасност и пред двете врати. В 15-та минута Чунчуков пробва остро центриране по земя, но нямаше негов съотборник в наказателното поле на ЦСКА. След половин час игра Жеферсон отправи директен изстрел от пряк-свободен удар, но топката мина покрай лявата греда на Георгиев.

В 35-та минута феновете на ЦСКА изтръпнаха за момент, след като удар на Дюлгеров от дистанция беше спасен в първия момент от Черниаускас, но стражът изпусна топката, към която двама в бяло вече се бяха впуснали, но вратарят първи стигна до нея.

Минута преди почивката Тиаго беше изведен добре в предни позиции и стреля от движение, но Георгиев показа отличен рефлекс и изби в корнер.

След почивката и двата отбора не показаха острота в атаките си в началните минути, но след точно час игра Славия излезе напред в резултата. Кирилов се освободи в наказателното поле и стреля с десния кръг в далечния ъгъл, топката се отби в гредата и се озова на пътя на Карабельов, който нямаше проблем да я прати в мрежата.

Люпко Петрович веднага реагира и направи двойна смяна, пускайки в игра Евандро и Греъм Кери. Само десет минути, след като се появи в игра Евандро успя да изравни, след като Али Соу отне топката от Велковски в собственото му наказателно поле.

Минута по-късно Чунчуков имаше шанс да върне Славия напред в резултата, но ударът му с глава от няколко метра срещна тялото на Антов.

Така се стигна и до 87-та минута, когато Кери напредна отляво и центрира остро към вратарското поле, където с топката се разминаха всички в бяло и Евандро я засече в мрежата за 2:1.

Така ЦСКА се изкачи до седмото място с четири точки, докато Славия е девети с един пункт по-малко.

Славия - ЦСКА 1:2
1:0 Карабельов 60
1:1 Евандро 70
1:2 Евандро 87

Стартови състави:

Славия: Георгиев, Патев, Христов, Гамаков, Велковски, Дюлгеров, Узунов, Карабельов, Тасевски, Кирилов, Чунчуков

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон Телес, Чорбаджийски, Бодуров, Томаш, Антов, Уот, Бикел, Родригез, Фабрини, Соу

1 - Начало на срещата на стадион "Славия"!

8 - Тиаго намери Али Соу в наказателното поле и нападателят беше разбалансиран от противников защитник, но нямаше как да бъде отсъдена дузпа

15 - Oстро центриране по земя на Чунчуков, но никой в бяло не успя да засече подаването около дъгата на наказателното поле на ЦСКА

26 - Опит на Бикел да стреля към вратата на Георгиев, но ударът му е блокиран

27 - Опасна контраатака на Славия, но пасът на Радослав Кирилов в наказателното поле е спрян от Николай Бодуров

30 - Директен изстрел на Жеферсон от пряк-свободен удар, но топката минава встрани от лявата греда на Георгиев

35 - Удар на Дюлгеров от дистанция, който в първия момент беше спасен от Черниаускас, но след това той изпусна топката, но все пак я сграбчи преди двама в бяло да връхлетят върху нея

43 - Изстрел с глава на Чунчуков, който минава високо, но е вдигнат и страничният флаг

44 - Отличен шанс пред Тиаго, който бе изведен с пас по въздуха и стреля с второто си докосване, но Георгиев спаси отлично!

45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на втората част

48 - Сблъсък между Томаш и Чунчуков оставя защитника на ЦСКА на терена и той има нужда от медицинска помощ!

50 - Георгиев отново спасява врата си след опасен изстрел на Али Соу, излязъл сам срещу него!

60 - ГООООЛ за Славия! Кирилов стреля по диагонал, но топката се отби в страничния стълб. Там веднага излезе Карабельов, който довкара топката в мрежата от няколко метра!

64 - Двойна смяна за ЦСКА - Фабрини и Уот напускат, на техните места Кери и Евандро

74 - ГОООЛ за ЦСКА! Велковски с шокираща грешка, след като позволи на Али Соу да му отнеме топката и Евандро с точен изстрел изравнява!

75 - Отличен шанс пред Чунчуков, който стреля с глава от няколко метра, но намери тялото на защитник в червено!

77 - Кристиян Малинов влиза на мястото на Божидар Чорбаджийски

78 - Попадийн на мястото на Дарко Тасевски

81 - Малинов свали топката към Евандро и последният стреля без подготовка над вратата

87 - ГООООЛ за ЦСКА! Евандро вкарва втория си гол в мача, след като засече от един метър центриране отляво на Греъм Кери!