България стартира с победа на Европейското по баскетбол в колички

Избраниците на Владимир Искров зарадваха пълните трибуни на зала “Триадица” с успех срещу Унгария

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол в колички записа победа в дебютния си мач на Европейското първенство Дивизия С, което се провежда в София. Избраниците на Владимир Искров зарадваха пълните трибуни на зала “Триадица” с успех срещу Унгария след 50:33 (10:13, 10:4, 16:8, 14:8).

Утре родните национали играят с Португалия от 16:15 часа.

Първата четвърт бе на сметката на унгарците, които поведоха с 2:8 след 5 изиграни минути, а след това удържаха лидерството за 10:13 преди началото на втория период. През тези 10 минути българите допуснаха само 4 точки в коша си, а от своя страна реализираха 10, за да стигнат до пълен обрат и преднина от 20:17 след едно полувреме.

В третата част домакините затвърдиха надмощието си и увеличиха преднината си до двуцифрено измерение - 36:25 преди финалните 10 минути, в които “лъвовете” отново бяха далеч по-убедителни от съперника. Първите 12 точки в тази четвърт бяха на сметката на България и след тях дистанцията между двата отбора достигна 23 точки при 48:25, а Унгария вкара първия си кош в частта след повече от пет минути игра. Дебютната среща на България на континентален форум по баскетбол в колички завърши с чудесна победа след 50:33.

Георги Иванов вкара 16 точки, завършвайки като най-резултатен за първата българска победа, Димитър Костов и Александър Попов добавиха по 7 точки всеки, а Алберто Иванов реализира 6. За Унгария най-много вкара Седрик Коука, приключил с 8.