Витоша се "самоуби" срещу Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и две вратарски грешки доведоха до четвърта поредна загуба на "тигрите"

Витоша Бистрица записа четвърта поредна загуба в efbet Лигата, след като отстъпи с 1:3 пред гостуващия Арда в първия двубой от IV кръг. Арда поведе бързо в началото на мача след фрапантна грешка на вратаря Николай Георгиев, а след почивката стражът направи и дузпа, която бе реализирана от Коконов. Двайсет минути преди края на двубоя Румен Гьонов пък си отбеляза автогол. Попадението за „бистришките тигри” вкара Купенов в 24-ата минута.

Така Арда вече има 8 точки след четири изиграни мача и заема второто място в класирането, на точка зад шампиона Лудогорец. Витоша Бистрица все още няма записана точка.

В началото на първото полувреме нелепа грешка на вратаря Николай Георгиев доведе до гол във вратата на домакините. Топката бе върната към Георгиев, който реши да показва техника срещу Ради Василев, топката му бе отнета и футболистът на Арда откри резултата в 5-ата минута.

Гостите бяха по-активни в първите минути след попадението, но постепенно изпуснаха инициативата.

В 17-ата Четин Садула задържа добре отляво в пеналта на гостите, след което пусна технично към непокрития на далечната греда Румен Гьонов, който отправи плътен удар, но топката срещна десния страничен стълб.

В следващите минути Долапчиев на два пъти пропусна да се разпише – първо удар на нападателя с глава бе париран от Караджов, а в 20-ата Долапчиев не успя да засече пас на Котев.

В 24-ата Станкев центрира от фаул, няколко футболисти се разминаха с топката, която стигна до Купенов, който отклони към вратата, Ховсепян изби кълбото, което обаче бе минало голлинията с целия си обем и резултатът бе изравнен.

До края на полувремето нямаше нови попадения и двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

В 53-ата минута Николай Георгиев отрази с усилие опасен удар на Радослав Василев от границата на пеналта, но пет минути по-късно вратарят на Витоша отново не игра концентрирано и фаулира Веселин Марчев в наказателното поле, за което гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Иван Коконов изпълни точно 11-метровия наказателен удар и Арда отново поведе.

В 70-ата минута домакините сами дадоха победата на Арда, отбелязвайки си автогол. При центриране в наказателното поле Гьонов изпревари Пламен Крумов и опита да изчисти с глава, но вместо това насочи към собствената си мрежа, а Николай Георгиев не успя с плонж да спаси.

Двата гола аванс донесоха още повече спокойствие в редиците на гостите, които без проблеми задържаха аванса си до последния съдийски сигнал.

Малко преди края на двубоя Александър Христев получи директен червен картон и Витоша доигра срещата в намален състав.