Етър спря и Ботев (Пловдив) (ВИДЕО)

След поделените точки двата тима са съседи в класирането

Етър и Ботев (Пловдив) завършиха 2:2 в мача помежду си от четвъртия кръг на efbet Лига. Търновци записаха четвърто поредно равенство от началото на шампионата, като отново спряха един от кандидатите за горните места на таблицата. Преди това те направиха същото с ЦСКА, Левски и Черно море.

Срещата бе равностойна, така че хиксът изглежда логичен край на 90-те минути. “Канарчетата” на два пъти излизаха напред след попадения на Тодор Неделев и Марко Перван, но с голове на Александър Дюлгеров и Даниел Младенов домакините изравняваха.

Резултатът бе открит от гостите още в четвъртата минута на мача. Многоходова атака минала през Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов и Тайлон изведе Тодор Неделев на чиста позиция в наказателното поле и звездата на “канарчетата” технично прониза Христо Иванов.

В 20-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Светослав Ковачев намери пролука за стрелба от границата на наказателното поле, но шутът му бе избит в корнер от Георги Аргилашки. Постепенно Етър взе все повече инициативата и така се стигна до 38-ата минута, когато стана 1:1. При едно центриране от ъглов удар Флорентен Боджадж отклони топката към наказателното поле, където Еберт Кардосо незнайно защо реши да остави топката и Александър Дюлгеров с плонж изравни.

В 52-ата минута на срещата Етър отново изравни. След една изчистена топка от защитата на гостите Дани Младенов овладя кълбото и с удар от близо 30 метра с десния крак простреля Аргилашки.

В 80-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Дюлгеров, съдията обаче не чу молбите на играчите. При повторенията се видя, че нарушение наистина имаше, но бе спорно дали е вътре или извън наказателното поле. До края на мача до ново попадение не се тигна и крайният съдийски сигнал дойде при 2:2.

След поделените точки двата тима са съседи в класирането. Ботев е на шеста позиция с пет точки. Етър пък с четирите си равенства е с една по-малко на седмо място.