Марица (Пд) започна сезона в Трета лига с успех

Маричани показаха по-добра игра от своя противник

Марица започна отлично новия сезон в Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” победиха с 1:0 като гост състава на Несебър в среща от 1-вия кръг на първенството. Маричани показаха по-добра игра от своя противник, създадоха много положения и заслужено стигнаха до успеха.

Възпитаниците на Борислав Караматев стояха много добре тактически на терена в крайморския град. Преди срещата над Несебър се разрази силна буря, но двубоят започна навреме.

Марица започна отлично срещата и още в 3-ата минута новото попълнение в състава Олджай Алиев откри резултата. До края на полувремето “жълто-сините” имаха надмощие и създадоха куп положения пред вратата на домакините, като най-чистото от тях бе на Милен Танчев, който не съумя да реализира сам срещу вратаря на Несебър. Домакините също стигнаха до няколко ситуации, но маричани се справиха с тях.

През втората част надмощието на Марица беше пълно. “Жълто-сините” водеха играта, държаха топката и създадоха още 5-6 сто процентови положения, но нов гол така и не падна и резултатът остана 0:1.

Така Марица започна новия сезон по прекрасен начин. След седмица, в първото си домакинство, “жълто-сините” приемат Свиленград, но преди това, в сряда, маричани се изправят срещу Спартак в градско дерби. Двубоят е от 1-ви кръг на областния етап в турнира за Купата на България и ще се играе на стадион “Тодор Диев” от 18 часа.
Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили