Седем българки ще се бият за златото на Купа "Балкан"

Загуби на полуфиналите претърпяха Аслъхан Мехмедова и Мелис Йонузова

Седем българки ще участват във финалите на Международния турнир за жени и девойки за Купа “Балкан” в Ботевград. След като вчера стана ясно, че титлата в категория до 48 килограма ще бъде разиграна между Севда Асенова и Еми-Мари Тодорова, а по-рано Мелек Закифова се класира за последната битка при най-леките девойки, днес още 4 наши преодоляха полуфиналите.

Първа победната серия откри Габриела Димитрова (51). Бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск се наложи над Сандра Драбич (Полша) с 4-1 и за златото ще играе с Елена Савелева (Рус). След нея Златислава Чуканова (54) спечели оспорван мач с Бейза Сарагоглу (Турция) 3-2, като на финала боксира с Карина Тазабекова (Русия).

Световната и двукратна европейска шампионка Станимира Петрова също ще се бие за титлата в категория до 57 килограма. Златната медалистка от Минск победи Сандра Крук (Полша) с 4-1, а утре излиза срещу Каролин Вейре (Кан). Последната ни участничка на финал ще бъде Деница Елисеева. 64-килограмовата ни ръкавица се наложи с 3:2 над Наталия Сичугова (Русия) и в спор за първото място играе с Александра Ордина (Русия).

Загуби на полуфиналите обаче претърпяха Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69), което означава, че ще се окичат с бронзови медали.

Финалите в зала "Георги Христов" са утре и започват от 14,00 ч., като още първите 4 двубоя са с българско участие. Входът е свободен.
Нови 2 медала за България от Европейското по бокс в Белград

Осигуриха ги Севда Асенова и Златислава Чуканова

Още един четвъртфинал за България на Европейското по бокс

Хавиер Ибаниес без проблеми срещу грък в Белград

Бойните звезди на SENSHI 21 преминаха успешно официалния кантар преди галавечерта

Варна ще бъде свидетел на 14 титанични двубои със сътезатели от 17 държави

Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа