Марица взе дербито със Спартак и продължава за Купата

Двубоят се игра на стадион "Тодор Диев" пред около 2000 зрители

Марица спечели дербито със съгражданите си от Спартак Пловдив с 2:0 и продължава във втория кръг на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Тодор Диев" пред около 2000 зрители.

"Гладиаторите" започнаха добре мачa и още в 1-ата минута Здравко Жилов се озова на добра позиция, но в последния момент топката му бе избита от защитник на Марица.

В 3-ата Кирил Георгиев центрира от дясно, но Любо Цеков стреля от въздуха право в ръцете на Николов.Гостите отговориха със силен удар на Тодор Тимонов от фаул, но Костадин Велков се намеси отлично и изби в ъглов удар.

До края на първото полувреме двата отбора не създадоха чисти голови ситуации с изключение на няколко корнера пред вратата на Спартак.

Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Жилов, който изскочи сам срещу Илия Николов, но опитния вратар спаси удара. Мартин Анастасов откри резултата в 70-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля покрай вратаря.

Няколко минути Костадин Велков изби топката, но я изпусна и тя попадна в Джунейт Узунов, който вкара на празна врата - 0:2.

Треньорът на Спартак Стефан Учиков отново използва двама юноши от школата на клуба- Мартин Симеонов и Мариан Гиров. В 87-ама нитута домакините можешеха да вкара почетен гол, но ударът на Кирил Георгиев от фаул бе избит в ъглов удар от Илия Николов.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили