ЛАСК (Линц) удари Базел (ВИДЕО)

Така австрийците направиха сериозна заявка за класиране напред в турнира

ЛАСК (Линц) постигна отличен турнирен резултат, побеждавайки Базел с 2:1 като гост в първата среща между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Така австрийците направиха сериозна заявка за класиране напред в турнира, докато швейцарският шампион е на крачка от ранно отпадане от надпреварата.

ЛАСК поведе в резултата с гол на Траумер с глава след центриране от корнер в 50-ата минута.

В 82-ата минута гостите удвоиха аванса си. Клаус получи на границата на наказателното поле и отправи удар, като след рикошет в защитник топката излъга вратаря и се оплете в мрежата.

Базел все пак успя да запази някаква интрига за реванша след седмица, като върна едно попадение. В 87-ата минута Цуфи вкара красив гол с удар от границата на пеналта.

Така ЛАСК взе комфортна преднина и гледа с оптимизъм към ответния мач, докато Базел трябва да вкара поне два гола в Австрия и да търси задължителна победа, за да продължи напред.