Еспаньол чака ЦСКА или Зоря след класика в Люцерн (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Папагалчетата“ с 3 от 3 при новия треньор

Отборът на Еспаньол записа трета поредна победа под ръководството на новия си треньор Давид Гайего.

Испанският тим победи като гост Люцерн с класическото 3:0 в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Така „папагалчетата“ очакват спокойно реванша у дома след седмица и съперника си в плейофите на турнира.

Novsport.com припомня, че това ще е отборът, който продължи напред след сблъсъка ЦСКА – Зоря.

Двата тима фиксираха 1:1 на „Българска армия“ по-рано тази вечер, след скандална дузпа за гостите от Украйна, така че ще трябва да решат всичко след седмица в Запорожие.

В Люцерн обаче класата на гостите от Еспаньол си каза думата и те спечелиха с три безответни попадения.

Играещият под наем от Бенфика нападател Факундо Ферейра затвърди чудесната си форма, откривайки резултата в 28-ата минута със своя четвърти гол в досегашните три мача през този сезон.

След паузата Вила Росейо покачи на 2:0 в 59-ата минута, а половин час по-късно дебютантът Матиас Мартин оформи класиката.

22-годишният аржентинец се появи на терена като резерва в 67-ата минута за първи път след трансфера си от Велес Сарсфийлд за 10 млн. евро преди месец и малко преди края на мача сложи точка на спора.