ОБЗОР: Победа, реми и загуба за българските отбори в ЛЕ (РЕЗУЛТАТИ)

Рефери посякоха ЦСКА и Локо Пд в първите мачове

Изиграха се 32 срещи от третия квалификационен кръг на Лига Европа, като в три от мачовете участваха и български отбори.

Шампионът Лудогорец не срещна никаква съпротива в домакинството си на Дъ Ню Сейнтс, като разби уелсците с 5:0. В Разград по веднъж се разписаха Чибота (28), Лукоки (42), Кешеру (65) и Моци (76), а първото попадение за сметката на българския тим бе автогол на Харингтън в 10-ата минута. Така „орлите” решиха всичко още преди реванша на 15 август. Крайният победител ще срещне загубилия от двубоя Марибор – Розенборг (норвежците спечелиха като гости с 3:1 първия мач).

ЦСКА запази шансове за плейофите след 1:1 със Зоря, като „армейците” поведоха с 1:0 чрез Евандро, но след скандална дузпа украинците изравниха. Реваншът е на 15-и този месец, а крайният победител най-вероятно ще срещне Еспаньол, който днес срази с 3:0 като гост Цюрих.

Най-тежко е положението на пловдивския Локомотив, който загуби с 0:1 на „Лаута” от Страсбург. „Смърфовете” останаха с човек по-малко в 12-ата минута след пресилен червен картон за Томашевич, а минута по-късно инкасираха и гол в своята врата. Освен това реферът на двубоя не отсъди дузпа в полза на „черно-белите”. Така пловдивчани ще трябва да заличават гол пасив на реванша на 15-и. При краен успех „железничарите” почти сигурно срещат в плейофите Айнтрахт, който днес вкара 5 безответни гола като гост на Вадуц.