Ливърпул започна ударно, разби Норич с 4:1 (СНИМКИ)

"Червените" загатнаха потенциала си на старта във Висшата лига

Носителят на трофея в Шампионската лига Ливърпул започна по отличен начин новия сезон във Висшата лига.

Момчетата на Юрген Клоп разбиха с 4:1 Норич на "Анфийлд" и заявиха категорично амбициите си за нова битка за титлата. Единствената лоша новина е контузията на Алисон, който получи проблем към края на първото полувреме при изпълнение на аут.

Мачът стартира феноменално за Ливърпул, който „сграбчи” с преса опонента си от първия съдийски сигнал, макар и в редиците на Юрген Клоп да имаше грешки. Първото обаче по-сериозно положение бе създадено от Норич, след като Теему Пуки подаде назад за Маркос Щиперман, но ударът му мина над напречната греда.

В седмата минута Дивок Ориги получи пас отляво и опита центриране, но топката бе засечена от Грант Хенли, но за негово съжаление в неговата врата – 1:0 за Ливърпул.

След четвърт час игра пък Андрю Робъртсън се озова на стрелкова позиция и стреля силно с левия крак, но покрай целта.

В 19-ата минута Александър-Арнолд комбинира с Роберто Фирмино, който от своя страна пусна по земя отлично за Мо Салах. Египтянинът отправи диагонален удар с левия крак и по земя направи 2:0 с първия си гол за кампанията.

Пет по-късно пък Щиперман нанесе топовен изстрел от дъгата на наказателното поле, но Алисон боксира уверено и спаси Ливърпул. В 28-ата минута пък Салах центрира от ъглов удар, за да може Върджил ван Дайк да засече топката необезпокоявано с глава и да прати топката във вратата на Норич, вкарвайки между краката на Тим Крул.

В 35-ата минута Алисон Бекер получи травма след ритане на топката от аут и бе заменен от новото попълнение Адриан. Седем по-късно пък дойде моментът на Дивок Ориги, който получи феноменално центриране от Александър-Арнолд и от десетина метра с глава покачи резултата до 4:0.

Второто полувреме започна с греда за Ливърпул. Дивок Ориги напредна отляво и пусна по земя за Джордан Хендерсън, който стреля с десния крак, но топката се отби в напречната греда на Крул. Продължението ѝ намери Мохамед Салах, който с пета изведе вдясно Александър-Арнолд. Той пък пусна остро по земя между линията на защитата и Крул, за да стигне до Роберто Фирмино. Бразилецът някак не успя да насочи удар и отне топката от Дивок Ориги, който бе в далеч по-удобна позиция.

В рамките на 60 секунди, между 54-ата и 55-ата, Ливърпул можеше да покачи преднината си чрез Салах и Фабиньо, но неуспешно. В 63-ата минута пък Лайтнер се озова вдясно на нападението на Норич и отправи зловещо силен удар към вратата на Адриан, за да натресе напречната греда на испанския страж на Ливърпул. Така 60 секунди по-късно натискът на „канарчетата” даде аванс, след като Пуки бе намерен зад отбраната на „червените” и с десния крак прониза вратата на домакините – 1:4.

До края на срещата резултатът не се промени и така вицешампионът на Англия от миналия сезон започна отлично новата кампания.

Ливърпул - Норич 4:1

1:0 Хенли (автогол) 7