Пранди: Направихме важна крачка в турнира, справихме се с напрежението

Ако трябва да съм честен, очакваме труден мач срещу Пуерто Рико, допълни селекционерът

Селекционерът на националния ни отбор по волейбол Силвано Пранди бе доволен след успеха с 3:1 гейма над Египет в първата среща на тима ни от олимпийската квалификация във Варна.

"Направихме изключително важна крачка в турнира. Беше трудно, но в крайна сметка е важно, че успяхме да постигнем тази победа. Най-важен е следващият мач. Очаквам с всяка изминала среща да подобряваме представянето си и да вдигаме нивото си. Най-важно от мача с Египет е победата.

Със сигурност ми направи добро впечатление начинът, по който контролирахме мача в четвъртия гейм, след като загубихме третата част. След първия гейм Египет доста подобри представянето си и показа волейбол на наистина добро ниво.

За мен е важно, че в моменти, в които изпитвахме трудности и бяхме под огромна доза напрежение, ние успяхме да се справим. Това е важно за следващата крачка", коментира Силвано Пранди успеха на България с 3:1 гейма над Египет на старта на олимпийската квалификация във Варна.

"Като за първи мач успяхме да предоставим достатъчно емоции на публиката, която с всеки следващ гейм също увеличаваше емоциите във важните моменти и се включи дейно в победата на отбора. Благодаря за подкрепата на публиката във Варна", каза Пранди.

"Ако трябва да съм честен, очакваме труден мач срещу Пуерто Рико. Дори според мен те ще играят по-добре в мача срещу нас, отколкото в първата среща с Бразилия, по простата причина, че те пристигнаха последни във Варна и ще имат време да свикнат още малко с часовата разлика, ще имат време да починат малко и очаквам да се представят по-добре в събота, отколкото в петък.

Но в крайна сметка очаквам да спечелим, защото това е нашата единствена цел", коментира той предстоящата втора среща от квалификацията срещу показалия добра игра срещу Бразилия тим на Пуерто Рико.

ЦСКА води с 12:5 срещу Левски във финалите