ОБЗОР: Септември остана непобеден след драма със седем гола срещу Литекс

Изненадващ лидер във Втора лига, Локо Сф измъкна три точки в Благовград, играчи и треньори си раздават шамари

Септември измъкна драматичен успех с 4:3 срещу Литекс в мач от четвъртия кръг на Втора лига. Мачът на стадиона в Драгалевци мина през два обрата, преди столичани да грабнат третата си поредна победа от началото на сезона и да настигнат друг претендент за промоция ЦСКА 1948. Двата тима имат по 9 точки след три изиграни мача.

Септември дръпна в резултата с гол на Георги Русев в 19-ата минута, а преди това Александър Аспарухов от гостите изпусна сам срещу вратаря. До края на полувремето ловчанлии успяха да осъществят пълен обрат. Тонислав Йорданов изравни в 38-ата минута, а в заключителните секунди на първата част Пламен Николов вкара с глава след центриране от корнер за 2:1.

Септември се активизира след почивката и с две бързи попадения в средата на втората част осъществи пореден обрат. Първо Стефан Гавраилов изравни в 64-ата минута, а само 120 секунди по-късно Георги Русев вкара за 3:2 за Септември. Малко по-късно Литекс успя да отбележи за трети път във вратата на домакините, но попадението бе отменено поради засада, а решението на рефера вбеси гостите. В 84-ата минута Иван Тилев подпечата победата на домакините с четвърти гол, а в добавеното време Тонислав Йорданов реализира за  гостите, оформяйки крайното 4:3. Поражението е първо за Литекс от началото на сезона.

Изненадващо в класирането на Втора лига поведе Кариана. Отборът от Ерден спечели с 2:0 гостуването си на Струмска слава и има 10 т, но от четири срещи.

Хебър (Пазарджик) се върна към победите с 1:0 при гостуването си на Поморие. Единственото попадение на Градския стадион в Несебър бе дело на Асен Георгиев в 36-ата минута от дузпа.

В последния мач за деня Локомотив Сф измъкна трудно 1:0 при гостуването си на Пирин и също вече има 9 точки.В добавеното време двете скамейки се сбиха. За да охлади старстите реферът изгони помощник-треньора на Пирин Станислав Бачев.

Дербито между ЦСКА 1948 и втория Монтана е в понеделник от 20,30 часа на стадиона в града от северозападна България.