Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

11 август 2019 07:20

Барса разби Наполи, Гризман с първи гол за новия си тим

Антоан Гризман откри головата си сметка за Барселона. Французинът се разписа при впечатляващата победа с 4:0 над Наполи във втората от двете контроли помежду им. Каталунците вкараха всичките си попадения в рамките на 16 минути след почивката. Две от тях обаче бяха от засади.

Гризман си партнираше в атаката на Барса с Усман Дембеле и Луис Суарес. И тримата успяха да отбележат, а уругваецът го направи два пъти. Наполи игра до почивката, но след това защитата на тима тотално се провали.

Преди няколко дни двата отбора се срещнаха в Маями и Барселона се наложи с 2:1. Днес обаче отборът на Ернесто Валверде беше много по-убедителен.

Аркадиуш Милик трябваше да е титуляр за Наполи, но получи контузия на загрявката и вместо него се появи Хосе Кайехон. Гризман се отличи с пропуск в началото, но това беше едно от малкото интересни положения до почивката.

Любопитен момент беше реакцията на Костас Манолас след нарушение срещу него на Суарес. Гръцкият национал подигравателно разпери три пръста към нападателя на Барса, напомняйки му за гола, с който Рома победи каталунците с 3:0 в Шампионската лига през 2018 година и ги изхвърли от турнира.

В 48-ата минута Гризман стреля от явна засада, Алекс Мерет спаси, но при добавката Суарес откри в полза на Барса. Последваха две добри атаки на Наполи, но Дрис Мертенс и Кайехон не бяха точни при завършващия удар. В 56-ата минута Жорди Алба се озова зад защитата, но отново нямаше флаг за засада. Левият бек подаде към Гризман и той вкара на празна врата.

Третият гол беше истински шедьовър. Дембеле намери Суарес, а той с математическа точност прати топката под гредата - 3:0. Точка на спора сложи самият Дембеле в 64-ата минута след хубав диагонален изстрел, който не остави шансове на Мерет.

Стражът на Наполи спаси отбора си от още по-голям разгром в оставащото време.