Всички резултати и голмайстори от битките в Шампионската лига (РЕПОРТАЖИ)

Клуж изхвърли Селтик, Звезда на плейоф

Сръбският шампион Цървена звезда изигра фантастичен дуел, за да си осигури пропуски за плейофната фаза на Шампионската лига. „Звездашите” елиминираха датския първенец ФК Копенхаген в неистова драма с 11 дузпи на „Паркен”.

Срещата стигна до дузпи, след като в редовното време завърши така, както и на „Райко Митич – Мала Маракана” – 1:1. Ричмонд Боаки даде превес на западните ни съседи в 17-ата минута, за да може нападателят на датчаните Даме Н’Дой да изравни резултата в скандинавската столица в самия край на първото полувреме. Бранителят Неманя Милунович остави Звезда с 10 човека в 54-ата минута, след като удари съперник в главата и съдията го изгони. Въпреки численият си превес на терена Копенхаген не успя да се възползва от този факт, макар изявите на бившият страж на Лудогорец – Милан Борян, да направиха така, че „звездашите” да мечтаят все повече и повече.

В 112-ата минута на двете продължения пък Пеп Мас задържа опонент в средата на терена и видя втори жълт картон, за да се доиграе мача с 10 човека от двата отбора. Така се стигна до изпълнението на наказателни удари.

Дузпите се биха пред вратата при голямата трибуна, изпълнена с фенове на Копенхаген, а точката за изпълнение на наказателни удари бе изрината, буквално. Тежкият терен бе изорал дузпата, а това направи така, че девет наказателни удара да бяха пропуснати от различни футболисти.

Все пак Йонас Уинд изтърва решителната дузпа за датчаните, след като и двата отбора се извъртяха, дори и вратарите стреляха дузпи. По този начин Звезда влетя в плейофния кръг на Шампионската лига, където опонент ще бъде швейцарския шампион Йънг Бойс.