Без да се напряга Лудогорец отново разгроми ТНС (ВИДЕО+СНИМКИ)

Осемкратните шампиони на плейоф за Лига Европа срещу Марибор

Лудогорец спечели с категоричното 4:0 реванша срещу ТНС от третия квалификационен кръг на Лига Европа и се класира за плейофите с общ резултат 9:0.

Българските шампиони не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, макар да бяха спечелили с 5:0 домакинството си срещу уелския тим, а наставникът им Стойчо Стоев да направи цели осем промени сред титулярите.

Един от играчите, запазил мястото си в стартовия състав – Джоди Лукоки, се отчете с гол и асистенция в Рексъм, след като стори същото и в Разград, а две попадения реализира Якуб Швиерчок.

В самия край пък много красиво такова вкара и появилият се като резерва Дан Битон.

Още в деветата минута Вандерсон, който почти сигурно ще получи повиквателна за националния отбор на България, проби отлично по фланга и намери Стефан Баджи, чийто изстрел от движение обаче профуча на сантиметри от целта.

Последва пропуск и на Швиерчок, но полякът все пак успя да открие резултата в 36-ата минута.

Тогава той показа майсторство в наказателното поле, проби самостоятелно и хладнокръвно прати топката в близкия на вратаря ъгъл, за да реализира четвъртото си попадение в европейските клубни турнири през сезона.

То сякаш окончателно сломи съпротивата на домакините и едва шест минути по-късно те инкасираха втори гол.

В 42-ата точен след отлична атака и пас на Швиерчок бе Джоди Лукоки – 2:0.

При този резултат дойде почивката, а след нея нещата на терена не се промениха особено. Лудогорец продължи да диктува темпото и да играе почти изцяло в половината на ТНС, докато домакините разчитаха само на контраатаки.

Те обаче не им донесоха никакъв успех, а Лудогорец вкара още едно попадение след паузата. То отново бе дело на Швиерчок, който засече центриране на Вандерсон в 77-ата минута и оформи класиката.

Крайния резултат пък оформи резервата Дан Битон в добавеното време със страхотен изстрел в горния ъгъл за 4:0.

Така Лудогорец спечели своя мач №80 на международната сцена, а и се класира за плейофите, където ще се изправи срещу словенския Марибор.

Първият мач е след седмица в Разград, докато реваншът е на 29-и август в Словения.

ТНС - ЛУДОГОРЕЦ 0:4 (0:9 общ резултат)
0:1 Швиерчок (36)
0:2 Лукоки (42)
0:3 Швиерчок (77)
0:4 Дан Битон (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ТНС: 1. Харисън (к), 3. Мариот, 4. Дейвис, 7. Ейб, 8. Бробел, 10. Редмънд, 14. Мюлън, 23. А. Едуардс, 24. Харингтън, 22. Люис, 12. Хъдсън;
Треньор: Скот Ръско;

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 90. Форстър, 21. Григоре, 11. Манолев, 44. Горалски, 18. Дяков (к), 25. Баджи, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 10. Швиерчок;
Треньор: Стойчо Стоев.

ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ РЕВАНШЪТ С ТНС ПО МИНУТИ:

90+4 КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ СЕ КЛАСИРА ЗА ПЛЕЙОФИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА, СЛЕД КАТО СПЕЧЕЛИ С 4:0 ВИЗИТАТА СИ НА ТНС И ПРОДЪЛЖАВА НАПРЕД С ОБЩ РЕЗУЛТАТ 9:0!

90+2 ГОООЛ, И ТО КАКЪВ! Резервата Дан Битон вкара изключително красиво попадение с изстрел от границата на пеналта, пращайки топката точно в горния десен на вратаря ъгъл – 4:0.

90 – Три минути добавено време за мача.

86 – Резервата Чибота бе на косъм да вкара четвъртия гол за Лудогорец в мача, но вратарят на ТНС изби в корнер.

79 - Последни промени в двата тима. Чешлевич вместо Бробел в строя на ТНС. Кешеру замени Швиерчок в строя на Лудогорец.

77 – ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ. Швиерчок оформя класиката след центриране на Вандерсон и удар с глава от близка дистанция – 3:0 за „орлите“, които вече водят с 8:0 в общия резултат!

76 - Чибота вместо Лукоки за Лудогорец и Уайтхаус вместо Мюлън за домакините.

75 - По още една промяна в съставите на двата тима.

75 - Корнер за домакините и опит на Дани Редмънд да изненада Ренан, ала топката премина малко над вратата на Лудогорец.

73 – ТНС изчисти от голлинията! Това стори Бробел след изстрел на Вандерсон.

70 - Вандерсон стреля, ударът му бе блокиран – корнер за Лудогорец.

69 - Дан Битон заменя Яцек Горалски в състава на Лудогорец, Бърн вместо Ейб за ТНС.

68 - По една промяна в двата състава.

67 - Още един жълт картон за играч на Лудогорец, този път за Рафаел Форстър, който извърши нарушение в средата на терена, макар че и самият той пострада.

64 - Драгош Гигоре извърши нарушение на два метра пред наказателното поле на Лудогорец и получи жълт картон, а домакините – свободен удар, който обаче изпълниха много неточно.

62 - Мощен изстрел на Сисиньо от дъгата пред пеналта, много малко раздели бразилеца от това да оформи класиката.

57 – Първа по-опасна атака на домакините. Рафаел Форстър загуби топката в своята половина и тя стигна до Едуардс, чийто удар обаче премина високо над вратата на Ренан.

52 – Вандерсон стреля от границата на пеналта, но топката премина на около метър от вратата на ТНС.

46 – Начало на второто полувреме, без промени в двата състава.

45 – Край на първото полувреме. Лудогорец води с 2:0 след 45 минути игра на реванша в Уелс. Общият резултат е повече от категоричен – 7:0 за шампионите.

44 – Корнер в полза на Лудогорец, но след късото разиграване и последвалото центриране вратарят на домакините улови.

42 - ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Страхотна многоходова акция на „орлите“ бе завършена майсторски от Джоди Лукоки – 2:0. Асистенцията бе на голмайстора Швиерчок.

41 - Корнер за Лудогорец, но нищо опасно след изпълнението му - аут.

40 – Вандерсон с пореден хубав пробив по крилото, но центрирането му по земя не намери адресат.

36 – ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Якуб Швиерчок отбелязва четвъртия си гол в Европа за сезона, след като проби самостоятелно в пеналта и прати топката в близкия на вратаря ъгъл, за да открие резултата.

30 – Швиерчок бе изведен чудесно зад гърба на защитата, но бе в положение на засада и играта е спряна.

27 – Швиерчок пада в пеналта и иска дузпа, но такава не бе отсъдена, а повторенията показаха, че решението на рефера е правилно, защото Дейвис игра с топката.

23 – Първият жълт картон в мача е за футболиста на домакините Кестън Дейвис, който фаулира Лукоки край тъчлинията.

21 – Вандерсон показа скорост по крилото и подаде към непокрития Швиерчок, който опита силен изстрел от движение, но стреля над вратата от десетина метра.

16 – Сега и Манолев опита изстрел, но покрай вратата.

9 – МАЛШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Джоди Лукоки проби отдясно и намери Стефан Баджи, чийто изстрел от движение профуча на сантиметри от целта пред смаяния поглед на вратаря Харисън.

6 – Лудогорец се настани в половината на домакините веднага след началния съдийски сигнал. ТНС очевидно ще разчита на контраатаки, като Вандерсон и Швиерчок вече спряха две такива с цената на нарушения.

3 – Станислав Манолев центрира опасно, но Якуб Швиерчок остана под топката.

1 – Начало на мача, стадионът в Рексъм е полупразен, а Лудогорец играе с екипите си за гостуване.