Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

16 август 2019 19:53

ДРАМА НА „Овча купел”! Славия пропиля аванс от два гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Славия изпусна аванс от два гола и завърши при резултат 2:2 двубоя си срещу гостуващия Ботев Враца в първия мач от VI Кръг на efbet Лигата. „Белите” откриха резултата в 38-ата минута с гол на Цветелин Чунчуков, а в 58-ата Йомов удвои. Врачани не паднаха духом и съумяха да измъкнат точка от гостуването си на „Овча купел” . Това стана благодарение на преотстъпения от Лудогорец Доминик Янков, който  отбеляза в 65-ата и асиситира на Мирослав Будинов за изравнителния гол в 79-ата.

Гостите намериха по-бързо игровия си ритъм след първия съдийски сигнал и в началните минути създадоха две много добри положения пред вратата на „белите”.

В 4-ата минута Доминик Янков задържа умело между няколко играчи в бяло, след което отправи силен удар, който обаче Георгиев успя да избие с една ръка след плонж.

Осем по-късно късметът покри домакините. След изпълнение на корнер Гамаков опита да изчисти, но вместо това отклони към непокрития Домовчийски, капитанът на врачани стреля, но в десния страничен стълб.

В средата на първото полувреме Христо Попадийн получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.

Постепенно Славия изравни играта, а в 38-ата минута „белите” откриха резултата след бърза атака започнала от вратаря. Георги Георгиев изрита в половината на врачани, Рибейро изби с глава, но топката попадна в Галин Иванов, той, продължи наляво към непокрития  Чунчуков и нападателят на „белите” с прецизен удар в горния ляв ъгъл разпечата вратата на врачани.

Славия заигра много по-офанзивно след почивката, а резултатът не закъсня.

Влади Узунов получи в наказателното поле в 53-ата, но не успя да стигне навреме до топката и спечели само корнер в полза на своя тим.

В 58-ата Георги Йомов получи на десния фланг, след което завърши атаката с точен диагонален  удар насочен към десния ъгъл на вратата, матирайки за втори път Красимир Костов.

Доминик Янков бързо върна надеждите на гостите, като в 65-ата минута с премерен удар по земя порази вратата на „белите” за 1:2.

Попадението мотивира допълнително врачани, които търсеха активно изравнителното попадение и в 79-ата минута постигнаха своята цел. Доминик Янков преодоля Николай Дюлгеров отдясно, след което центрира към близката греда, където резервата Мирослав Будинов засече с глава и отбеляза втори гол за Ботев.

В 85-ата минута Йомов направи отличен индивидуален рейд, последва пас за Галин Иванов, който не успя да нацели вратата от точката за изпълнение на дузпа, пращайки покрай левия страничен стълб.