Лион продължава да мачка, вкара 6 на Анже (ВИДЕО)

По два гола отбелязаха Муса Дембеле и Мемфис Депай

Лион постигна втора впечатляваща победа от началото на сезона. В първия кръг "хлапетата" разгромиха с 3:0 като гост Монако, а днес бяха още по-безмилостни към съперника си - 6:0 срещу Анже.

По два гола за отбора на новия наставник Силвиньо отбелязаха Муса Дембеле и Мемфис Депай, а освен тях с попадения се отчетоха Усем Ауар и Жан Лукас.

Ауар постави началото на шоуто със самостоятелен пробив в 11-ата минута и удар, който вратарят на гостите Людовик Бютел не успя да отрази. В 36-ата минута Муса Дембеле финтира защитник на границата на наказателното поле и с плътен шут по тревата вкара за 2:0. До почивката се разписа и Депай след пас на Ауар и изстрел емжду краката на Бютел.

Домакините не спряха дотук. В 48-ата минута Ауар майсторски копна към Депай, който изскочи зад защитата и елегантно покачи на 4:0. Футболистите на Лион си правеха акквото поискат на терена, а защитата на Анже изнемогваше. В 65-ата минута и Дембеле вкара за втори път, а в 72-ата Депай асистира на новото бразилско попълнение Жан Лукаш за дебютното му попадение с екипа на Лион.

Публиката на "Стад дьо Люмиер" беше подготвила специална хорегография в чест на новия спортен директор на клуба Жуниньо Пернамбукано, който прекара най-добрите години от кариерата си именно с екипа на Лион.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)