Ливърпул не убеди, но продължи перфектния старт (ВИДЕО)

Клоп пренаписа историята след труден успех над Саутхемптън, Адриан с кошмарна грешка

Три дни, след като спечели Суперкупата на Европа, отборът на Ливърпул продължи перфектния си старт на сезона и победния ход във Висшата лига.

Мърсисайдци спечелиха с 2:1 визитата си на Саутхемптън от втория кръг на първенството, макар и да не бяха така убедителни, както на старта - 4:1 над новака Норич.

Вицешампионите стигнаха много по-трудно до трите точки и дори можеха да допуснат частичен обрат, след като поведоха с 2:0, но бившият им футболист Дани Ингс пропусна да изравни в края.

Иначе мърсисайдци поведоха в добавеното време на първата част, когато Садио Мане вкара изключително красиво попадение с мощен изстрел в далечния горен ъгъл.

Голмайсторът пък се превърна в асистент на Роберто Фирмино за второто попадение в 71-ата минута, но малко преди края вратарят Адриан, който бе големият герой срещу Челси преди дни, допусна кошмарна грешка и позволи на Дани Ингс да намали до 1:2.

До края Саутхемптън имаше своите положения пред испанския страж и мърсисайци потрепериха, но все пак се поздравиха с успеха.

След него мениджърът им Юрген Клоп стана най-бързо достигналият 300 шампионатни точки начело на Ливърпул, подобрявайки постижението на клубната легенда Кени Далглиш.

В следващия кръг Ливърпул приема Арсенал на "Анфийлд", а Саутхемптън гостува на Брайтън.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)