Реал тръгна с победа в Испания, макар и с човек по-малко (ВИДЕО)

Мадридчани спечелиха с 3:1 визитата си на Селта, Модрич изгонен

Реал Мадрид спечели срещу Селта с 3:1 при гостуването си на „Балаидос” от първия кръг на испанската Ла Лига.

Головете за „кралете” отбелязаха Карим Бензема (12), Тони Кроос (61) и резервата Лукас Васкес (80), а в последната минута Лосада вкара почетно попадение.

Мадридчани играха повече от половин час с човек по-малко, след като Лука Модрич получи директен червен картон за влизане срещу Денис Суарес.

Двубоят започна в неособено високо темпо, а Реал се възползва от първата си по-добра възможност.

Изненадващо започналият сред титулярите Гарет Бейл се справи чудесно на левия фланг и пусна остра топка по земя в наказателното поле.

Там Бензема и Винисиус протегнаха крак, но в крайна сметка французинът отбеляза гола. Селта, от своя страна, владееше повече топката, но трудно застрашаваше вратата на Куртоа.

Второто полувреме започна по-добре за домакините. Това продължи, след като Модрич получи червен картон не и без преразглеждане на ситуацията от ВАР.

Хърватинът спъна отзад Денис Суарес и след като видя повторение на инцидента, Хавиер Естрада Фернандес изгони носителя на „Златната топка”.

Селта веднага имаше шанс да изравни, но Куртоу реагира отлично при удар с глава отблизо.

Веднага след това Тони Кроос вкара изключителен гол от далечно разстояние.

Той изстреля топката, а тя се отби в горната греда и падна зад голлинията.

Реал реши всичко в мача 10 минути преди края, когато Лукас Васкес завърши красива атака на „белите”.

Селта все пак достигна до почетен гол в 90-та минута, дело на резервата Икер Лосада. /БГНЕС