ОБЗОР: Мората изпусна дузпа, но все пак донесе победа на Атлетико (РЕЗУЛТАТИ)

"Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 над Хетафе на старта в Ла Лига

Атлетико Мадрид стигна до минимална победа с 1:0 над Хетафе в първия си двубой за новия сезон в Ла Лига.

Единственото попадение в мача падна в 23-ата минута, когато Алваро Мората вкара красив гол с глава след отлична асистенция на новото попълнение Кийрън Трипиър.

В 35-ата минута Хорхе Молина получи жълт картон за нарушение срещу Томас, последва обаче консултация на рефера Гилермо Куадра със системата ВАР, което доведе до отмяната на жълтия картон и даването на директен червен.

„Дюшекчиите” имаха само четири минути числено превъзходство, тъй като Ренан Лоди си изработи два жълти картона в рамките на 60 секунди.

В 55-ата минута Жоао Феликс изработи дузпа за Атлетико, която изпълни Мората, но вратарят на гостите успя да спаси 11-метровия наказателен удар.

В средата на втората част Жоао Феликс получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.

В края на двубоя „дюшекчиите” можеха да изпуснат трите точки, но след удар на резервата Родригес топката срещна гредата.

В по-ранните двубои Алавес спечели с минималното 1:0 домакинския си мач срещу Леванте, а Севиля стартира кампанията с победа с 2:0 като гост на Еспаньол.

Бетис загуба с 1:2 от Валядолид, след като игра почти цял мач с човек по-малко, а победното попадение за гостите падна в 89-ата минута на двубоя.