Едисон Йорданов поведе Екселсиор към победа

Българинът с участие въ всички голове

Българският футболист на Екслсиор Виртон Едисон йорданов вдъхнови тима си за първа победа през сезона в белийската втора дивизия. В мач от 3-тия кръг на първенството Йорданов и компания победиха с 3:0 Ломел, като нашето момче вкара първия гол, а после изработи и другите две. По този начин Екселсиор Виртон се установи на 6-та позиция в класирането, с 6 по-млако от лидера Вестерлоо

В 45-тата минута Йорданов откри резултата след хубав пас на Кютие. В 67-мата една комбинация Йорданов-Хаджи-Сумаре завъши с гол на последния. Три минути преди края пък йорданов подаде към бившия играч на Септември (Симитли) Франк Коре, който се сблъска с вратаря на Ломел. Намиращият се наблизо Тюрпел се въползва от това и оформи крайния резултат.

Единсон Йорданов беше част от люксембургският Дюделанж през миналия сеозн, когато скромният тим осъществи европробив, играейки в групите на Лига Европа.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)