Шоу "Евандро - Уот" върна усмивките в ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Али Соу прекъсна головата си суша, Арда измъчи максимално "червените"

ЦСКА победи трудно с 3:2 Арда на стадион "Българска армия" в двубой от шестия кръг на efbet Лига. Тони Уот, Евандро и Али Соу бяха точни за "червените", докато за новака се разписаха Радослав Василев и Иван Коконов. Срещата се запомни с две неотсъдени дузпи в полза на ЦСКа, както и с края на головата суша на Али Соу.

ЦСКА наложи надмощие в началните минути и Тони Уот имаше възможност да реализира. Първият опит бе неуспешен, но малко след това британецът се разписа. В 15-ата минута той простреля с красиво воле стража на Арда, след като получи хубаво центриране от Тиаго при контра на домакините.

Предимството на домакините в резултата бе само 180 секунди. В 18-ата минута Лозев центрира отдясно към Василев, който изпревари Черниаускас и прати топката в празната врата за 1:1.

Спас Делев бе много близо да доведе нещата до пълен обрат за тима от Кърджали, но Черниаускас се намеси решително.

В 37-ата минута Уот се пребори на тъча с Крумов, напредна отдясно и подаде много добре към непокрития Евандро, който стреля от десетина метра, но Караджов някак изби. Бившият страж на домакините направи същото и след бомбен удар на Малинов.

Гостите отговориха с изстрел на метър пред границата на наказателното поле, който Албентоса блокира. Футболистите в синьо поискаха дузпа, претендирайки, че испанецът е играл с ръка, но реферът правилно не отсъди такава.

В началото на второто полувреме Уот нахлу в наказателното поле на Арда, Мартинов посегна, не игра с топката, а събори футболиста на ЦСКА. Съдията обаче сгреши и не посочи бялата точка.

Все пак "червените" заслужено излязоха нпред в резултата малко по-късно. Много активният Тони Уот намери отлично Евандро, а бразилецът мушна топката покрай Иван Караджов и отново записа името си сред голмайсторите.

В 77-ата минута "червените" отново имаха претенции за дузпа. Али Соу се измъкна срещу вратаря, но миг преди да стреля бе бутнат в гърба. Съдията обаче отново не посочи бялата точка.

ЦСКА пропусна още няколко възможности преди в 89-ата минута Али Соу да сложи край на головата си суша. Той получи центриране от Турицов и прониза Иван Караджов. Арда обаче не се предаде и в началото на добавените три минути вкара гол чрез Иван Коконов - 3:2.

При този резултат завърши и двубоя, а ЦСКА е с 11 точки на четвъртата позиция. Арда е с 8 и заема осмото място.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Занев, Малинов, Бикел, Турицов, Уот, Евандро, Тиаго, Отабор, Албентоса

Арда: Караджов, Лозев, Крумов, Гаич, Глишик, Мартинов, Овсепян, Аморим, Коконов, Делев, Василев

рефер: Георги Николов

ЧАТ-КОМЕНТАР:

1 мин. Начало на мача!

1 мин. Шут от далечна дистанция на Евандро, топката излезе в аут

6 мин. Пропуск на Уот, той получи пас от Малинов, но се забави в решителния момент и бранител на Арда изчисти в корнер

7 мин. Тиаго центрира от корнера, но отбраната на тима от Кърджали се справи.

16 мин. Гоооооол за ЦСКА. Тони Уот откри резултата, след като получи пас от Тиаго.

19 мин. Гооооол за Арда! Лозев асистира на Радослав Василев и той матира Черниаускас.

25 мин. Спас Делев пусна отличен пас към Радослав Василев, той напредна в половината на ЦСКА, но беше изпреварен от Черниаускас.

27 мин. Далечен удар на Спас Делев, Черниаускас спасява.

37 мин. Евандро от няколко метра стреля опасно към вратата на Караджов, но той спаси.

34 мин. Жълт картон за Пламен Крумов за реплика към главния съдия.

42 мин. Пряк свободен удар за Арда. След фалцово центриране в наказателното поле, Черниаускас изби в корнер.

45+2 мин. Край на първата част!

46 мин. Начало на втората част!

49 мин. Емил Мартинов с жълт картон за нарушение.

53 мин. Пряк свободен удар за ЦСКА. След центрирането отбраната на гостите се справи, а "червените" поискаха дузпа за игра с ръка.

55 мин. Спорна ситуация в наказателното поле на Арда. Мартинов опита да изчисти топката и закачи Уот, който падна на терена, но съдията не отсъди дузпа.

58 мин. Жълт картон за Деян Лозев.

61 мин. Жоао Аморим излиза влиза Бенгюзов в състава на Арда.

62 мин. Смяна в Арда. Излиза Спас Делев, влиза Александър Георгиев.

63 мин. Корнер за Арда. След изпълнението Мартинов прати топката в аут.

63 мин. Смяна в ЦСКА. На мястото на Отабор, влиза Соу.

64 мин. Гооооол за ЦСКА! Евандро се разписа за пореден път в полза на ЦСКА, Уот асистира.

73 мин. Смяна в Арда. На мястото на Радослав Василев, влиза Сам.

80 мин. Смяна в ЦСКА. Кери влиза, Евандро излиза.

82 мин. Тони Уот пропусна от чиста позиция пред вратата на Караджов.

86 мин. Бенгюзов отправи слаб удар към вратата на Черниаускас.

89 мин. Смяна в ЦСКА. Уот излиза, влиза Фабрини.

89 мин. Али Соу направи резултата 3:1 в полза на ЦСКА, след асистенция на Турицов.

90+2 мин. Гооол за Арда. Коконов се разписа във вратата на Черниаускас.

90+3 мин. Жълт картон за Черниаускас.

90+4 мин. КРАЙ НА МАЧА!