ОБЗОР: ЦСКА 1948 е едноличен лидер във Втора лига, Гущеров наниза четири на Поморие

Пирин записа първа победа, Лудогрец II и Монтана се занулиха

ЦСКА 1948 е вече едноличен лидер във Втора лига, след като постигна пети пореден успех от началото на сезона.

„Червените” записаха категорична победа с 5:1 над Поморие в последния мач от V кръг и продължиха перфектната си серия дотук.

Герой за домакините отново бе Андон Гущеров, който вкара четири от петте гола за своя тим.

Головата фиеста започна в 5-ата минута на двубоя с попадение на Гущеров, а само минута по-късно Васил Шопов удвои.

Лъч надежда проблесна за гостите в 12-ата минута, когато Милен Танев намали от дузпа, но рециталът на Гущеров продължи и той отбеляза нови три гола – два до края на първата част (21-ва и 34-та) и един през второто полувреме (58).

В първи двубой за деня Пирин Благоевград записа първа победа за сезона, след като срази с 2:1 като гост Литекс. Ценните точки за „орлетата” донесоха Руслан Иванов и Христос Контохристос, а Петров намали в добавеното време. И трите гола паднаха през втората част.

В третия мач от деня Лудогорец II и Монтана играха 90 минути без да си отбележат гол.