Анди Мъри падна на старта на Уинстън-Сейлем

Британецът се бори над два часа, но накрая капитулира

Анди Мъри все още е в търсене на първата си победа на сингъл след претърпяната операция на тазобедрената става през януари.

Бившият №1 в света загуби и втория мач след завръщането си, след като отстъпи пред Тенис Сандгрен (САЩ) със 6:7 (8:10), 5:7 в първия кръг на турнира в Уинстън-Сейлем, който е от сериите АТР250. Участващият с “уайл кард” британец показа борбен дух, но се предаде след два часа и 11 минути игра.

В първия сет всеки от състезателите си вземаше подаването, като в тайбрека Мъри поведе с 3:1, след това и с 8:7, но не успя да удържи и отстъпи.

Във втория сет бяха реализирани общо пет пробива, като решителен се оказа този в 11-ия гейм. Мъри тъкмо беше взел подаването на съперника и изравнил до 5:5. Но в следващото разиграване направи две непредизвикани грешки и даде мача на Сандгрен, който във втория кръг ще играе с номер 2 в схемата Денис Шаповалов (Канада).

За Мъри самото участие на сингъл може да се нарече успех, след като само преди седем месеца той се подложи на операция за смяна на тазобедрена става и не се знаеше дали въобще ще може да играе отново тенис на професионално ниво. Той обаче направи всичко по силите си, за да се върне на корта и да продължи да се бори.

Миналата седмица в Синсинати Анди изигра и първия си официален мач на сингъл, но отстъпи с 4:6, 4:6 пред французина Ришар Гаске.

Британецът вече обяви, че не планира да играе да Откритото първенство на САЩ, което стартира в края на месеца и се готви с по-дългосрочна цел.