23 август 2019 23:39
Гонг

Борусия на върха в Германия след късен обрат над Кьолн (ВИДЕО)

Twitter

Отборът на Борусия Дортмунд записа втора победа в Първа Бундеслига. В мач от втория кръг „жълто-черните” надделяха много трудно с 3:1 над Кьолн като гост. Така възпитаниците на Люсиен Фавр продължават с пълен актив от точки, докато „козлите” инкасират втора загуба на сметката си.

Домакините от Кьолн поведоха след половин час игра след точен удар на Доминик Дрекслер. След центриране от корнер топката бе отклонена към далечната греда където дебнеше Дрекслер и с глава успя да вкара от близко разстояние.

Футболистите на Дортмунд имаха нужда от цели 40 минути, за да изравнят резултата, с което всъщност започна и неговият обрат. Джейдън Санчо отново показа, че ще бъде голямата звезда на Борусия през сезона. Той реализира красиво попадение с мощен шут по диагонала за 1:1.

Четири минути преди края на редовните деветдесет, Хакими реализира с глава след центриране отдясно, а в продължението на срещата Джейдън Санчо предостави топката на Пако Алкасер, който на празна врата вкара за крайното 3:1.