ОБЗОР: Леверкузен и Фрайбург записаха нови победи в Германия (РЕЗУЛТАТИ)

Левандовски избухна с хеттрик за първа победа на Байерн през сезона

Днес се изиграха шест двубоя от 2-ия кръг в Бундеслигата.

Хофенхайм стигна до трудна победа с 3:2 над Вердер и записа първи точки за сезона. Гостите поведоха в 42-ата минута чрез Фюлкруг, но след почивката Хофе направи обрат и поведе с 2:1 – Бичакчич изравни в 54-ата, а пет по-късно Илас Бебу даде преднина на своя тим. В 77-ата минута Вердер остана с човек по-малко след втори жълт картон на Егещайн. Въпреки това бременци не се предадоха и стигнаха до изравняване в 81-ата минута благодарение на гол на Осако. Кадерабек в 87-ата минута шокира гостите с трети гол и Хофенхайм записа първата си победа за сезона.

Три от другите мачове изиграни в 16:30 часа завършиха при резултат 3:1. Фрайбург и Леверкузен записаха нови победи и се изравниха по точки с Дортмунд в класирането, но все пак Борусия остава на първото място заради по-добра голова разлика.

Фрайбург се справи с новака Падерборн, въпреки че домакините откриха резултата още в 3-ата минута на двубоя. Валдшмид от дузпа изравни в 21-ата, а Петерсен отбеляза я 40-ата след асистенция на Лиенхарт. В последната минута от второто полувреме Куон Чанг-Хуун оформи крайното 1:3.

Байер Леверкузен нямаше проблеми при гостуването на Фортуна и реши всичко в мача за едно полувреме. В 6-ата домакините си вкараха автогол, а в 33-ата Арангуис увеличи преднината на „аспирините”. В 39-ата Белараби оформи класиката. Малко преди края на мача домакините се отчетоха с почетно попадение.

Майнц 05 продължава втори пореден кръг да е без точка, след като загуби у дома с 1:3 от Борусия Мьонхенгладбах.

В петия мач Аугсбург и Унион Берлин не се победиха, завършвайки 1:1 след 90 минути игра.

Късният двубой противопостави Шалке и Байерн Мюнхен. Мачът се превърна в рецитал на Левандовски, който избухна с хеттрик. Нападателят откри в 20-ата минута от дузпа, а след почивката вкара нови два гола за крайното 0:3. Така шампионът Байерн записа първата си победа за сезона, след като в първия кръг направи реми с Херта.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)