Къде ще завърши Гришо 2019 година?

24 август 2019 19:50

Ботев Пд прекъсна черна серия, Витоша пак капо (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Ботев Пловдив  прекъсна негативната серия от четири поредни мача без победа, след като се наложи с 2:1 над Витоша в мач от 7-ия кръг в елита. Основна заслуга за успеха на базата в Коматево имаше хърватинът Марко Перван, който вкара и двата гола за „канарчетата”. Перван откри резултата в 22-ата, а Илия Димитров изравни в 33-ата. Ново попадение на Перван в 60-ата донесе трите точки за тима на Желко Петрович. Витоша пък остава без точка в седми пореден мач от началото на надпреварата в efbet Лигата.

Първият точен удар в мача отправиха домакините в 4-ата минута, но без да бъде затруднен Василев, а при последвалата бърза контраатака Запро Динев отправи много мощен шут, но Аргилашки успя да избие в корнер.

В 9-ата гостите имаха добра възможност да открият резултата, но удар на Илия Димитров бе париран в точния момент от Кристиан Димитров.

Сашо Тонев пробва удар от дистанция в 16-ата, но отново Василев спаси.

„Канарчетата” дочакаха своя момент в средата на първата част. В 22-ата Шопов центрира от фаул към далечната греда, където Тодор Гочев не покри Марко Перван и хърватинът засече от движение, пращайки в опразнения ъгъл за 1:0.

В 28-ата Балтанов направи красива задна ножица извън наказателното поле, а Виана от 10-ина метра засече с глава, но прати в ръцете на Василев.

Пет по-късно Ваньо Иванов проби отдясно и центрира перфектно в наказателното поле на домакините, където Илия Димитров прати с глава в мрежата зад Аргилашки за 1:1.

След почивката „жълто-черните” бяха по-активни в атака, а удар на Тонев в 48-ата мина опасно близо до целта.

В 57-ата Перван проби отляво и шутира силно по диагонала, Василев плонжира и отклони топката, която рикошира от левия страничен стълб.

Нов опит на хърватина в 60-ата даде резултат – Перван си нагласи топката и стреля необезпокояван от дъгата на пеналта,  намирайки горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

Витоша можеше бързо да върне равенството, но след изненадващ далечен удар на Кабов в 62-ата, при който Аргилашки не се намеси добре, топката разтресе напречната греда.

„Бистришките тигри” продължиха да търсят изравнителното попадение, но пловдивчани внимаваха и не допуснаха изненада до края на срещата, затваряйки мача при резултат 2:1 в своя полза.