ГОЛЕАДА: Челси би Норич с най-младия си състав от четвърт век насам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ейбрахам се отблагодари на Лампард за доверието с два гола за 3:2, Пуки изравни рекорд

Челси спечели с 3:2 визитата си на новака Норич от третия кръг на Висшата лига.

В герой за гостите се превърна нападателят Тами Ейбрахам, който вкара дебютните си две попадения за тима и донесе първа победа на Франк Лампард като мениджър в елита.

Новият наставник на гостите отново заложи на доста младоци и посочи титулярна единайсеторка с най-ниска средна възраст от 15 години насам. След като обаче Педро се контузи на загрявката и бе заменен от Рос Баркли пък стартовият състав на Челси се превърна в най-младия от 1994-а насам, със средна възраст от 24 години и 190 дни.

Това се оказа печеливш ход, защото още в третата минута Тами Ейбрахам откри резултата от воле и реализира дебютното си попадение за Челси, след като изпусна решителната дузпа срещу Ливърпул при загубата за Суперкупата и удари греда още в началото на първия кръг срещу Манчестър Юнайтед (0:4).

Така той се превърна и в първия футболист до 21 години, който бележи за Челси във Висшата лига от 22-ри август 1992 година насам.

Само 156 секунди по-късно обаче Норич изравни. Това стори Тод Кантуел в шестата минута след пас на Тему Пуки.

Головото шоу продължи след само десетина минути, тъй като в 17-ата друг младок на гостите – Мейсън Маунт, отново им даде преднина в резултата след асистенция на Кристиан Пулишич.

Така 20-годишният английски халф се разписа във втори пореден кръг, след като вкара и за равенството 1:1 срещу Лестър на старта в първия си мач като титуляр в английския елит.

Радостта на лондончани този път бе малко по-дълга, но отново се запази по-малко от четвърт час. В 30-ата на „Кероу Роуд“ блесна голмайсторът на домакините Тему Пуки.

29-годишният финландец изравни със своя пети гол от началото на сезона и по този начин изравни рекорда на Павел Погребняк – пет попадения в първите си три мача от Висшата лига.

Освен това, Пуки стана едва десетият футболист, разписал се във всяка от дебютните си три срещи от елита на Англия.

В крайна сметка почивката дойде при резултат 2:2, ала след нея отново Ейбрахам се разписа за Челси и донесе успеха на своите.

Английският нападател бе точен в 68-ата минута и това бе достатъчно за първа победа на Франк Лампард като треньор във Висшата лига.

След нея Челси вече има четири точки, с една повече от Норич.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НОРИЧ: Крул, Арънс, Хенли, Годфри, Люис, Трайбул, Лейтнър, Бунедиа, Стиперман, Кантуел, Пуки;

ЧЕЛСИ: Арисабалага, Aспиликуета, Кристенсен, Зума, Емерсон, Ковачич, Жоржиньо, Маунт, Баркли, Пулишич, Ейбрахам;