Юве се изпоти срещу Парма на старта на сезона (ВИДЕО)

Киелини носи трите точки на "бианконерите", ВАР отмени попадение на Роналдо

Шампионът на Италия Ювентус откри новия сезон в Серия “А” с минимална победа с 1:0 при гостуването си на Парма. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на “бианконерите” Джорджо Киелини (21). Гол на Кристиано Роналдо пък беше отменен с намесата на ВАР заради засада, като нападателят се отчете с общо 7 несполучливи опита да се разпише в двубоя. В тази среща торинци не бяха водени от наставника си Маурицио Сари, който се лекува от пневмония.

Първият шут на Роналдо в мача дойде в 6-ата минута, но топката прелетя над противниковата врата. В 13-ата португалецът отново прати кълбото прекалено високо, този път с глава от близко разстояние. В последвалата атака на Парма Войчех Шчесни отрази удар на Инглезе. В 16-ата минута Ернани пробва техничен изстрел, който се оказа твърде слаб, за да затрудни полския страж.

Натискът на "бианконерите" даде резултат в 21-ата минута, когато след изпълнение на корнер Алекс Сандро отправи несполучлив удар, Леонардо Бонучи обаче с пета чукна топката към Киелини, който пък я насочи в мрежата на съперника. В 29-ата минута Кристиано се отчете с поредния си пропуск в срещата, като след добра атака на Ювентус с диагонален изстрел от близо не успя да нацели вратата. В 35-ата минута той най-после прати топката в мрежата с шут между двама противникови бранители. Голът обаче беше отменен, след като ВАР показа, че нападателят е бил в тънка засада при подаването на Коста към него.

Втората част започна без сериозни положения, като едва в 66-ата минута Роналдо отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но Луиджи Сепе изби топката. В 72-ата португалецът опита и изстрел по земя, но стражът се справи и с него.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини