Тихомир Иванов се класира на финала на Диамантената лига

Българинът завърши седми в Париж

За първи път в кариерата си Тихомир Иванов ще участва във финала в скока на височина от Диамантената лига. Той се класира за последния турнир в комерсиалната верига, който ще се състои в Цюрих на 29 август.

След участието си в Париж българинът се нареди 12-и в генералното класиране. Със седмото си място вчера, той добави 2 точка към досешашния си актив от 6. Общо 12 атлети ще се състезават във финала.

Иванов трябваше да чака развръзката в надпреварата във френската столица, защото двама от атлети след него в общото подреждане имаха шанс да го изпреварят. Майкъл Мейсън (Кан) спечели надпреварата с 228 см и се премести от 18-о на 10-о място в генералното подреждане.

Матеуз Призбилко от Германия също дойде с 1 точка и 18-о място в Париж, с четвърта позиция в турнира и с общо 6 точки остана 16-и в генералното подреждане. Андри Проценко (Украйна) и Иля Иванюк също с 228 см са втори и трети в Париж.