Гълъбинов с отличен старт на сезона в Италия

Родният нападател с гол и асистенция в първия мач на Специя за сезона

Българският нападател Андрей Гълъбинов стартира отлично новия сезон в Серия "Б". Таранът на Специя беше в основната за победата с 3:0 като гост на Читадела от първия кръг на първенството. Той игра пълни 90 минути, като се отличи с майсторска асистенция и гол за тима си. 30-годишният голмайстор имаше здравословни проблеми през лятото и пропусна част от подготовката, но въпреки това започна от първата минута сезона.

Още през първата част нападателят подаде няколко пъти на своите съотборници, които не успяха да се разпишат. При майсторското му асистенция в 48-ата минута обаче Ричи даде аванс на "бианконерите". Българинът го изведе зад защитата в наказателното поле, а десетката технично прехвърли вратаря. Само три минути по-късно Гълъбинов удвои с удар от 12 метра с левия крак. Попадението е негово седмо за Специя в Серия "Б", след като се разписа шест пъти в 20 мача през миналата кампания. С малко доза късмет Мора вкара трети гол в 62-ата минута и оформи крайния резултат.

Специя излезе временно на първо място в класирането, а другата седмица приема Кротоне в първото си домакинство.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)