Танак спечели рали Германия

Световният шампион от 2018 година Себастиен Ожие остана едва на осмата позиция

От Танак спечели автомобилното Рали Германия за трета поредна година.

31-годишният пилот на Тайота водеше още от самото начало на 19-те скоростни участъка през уикенда и лесно извоюва успеха си, въпреки че в неделя не беше първи в нито една от четирите отсечки.

Танак финишира за 3.15:29.8 часа, записвайки петия си успех през 2019 година и общо 11-ти в своята кариера.

Втори в надпреварата завърши Крис Мийк от Великобритания.

Съотборникът на Танак изостана на 20.8 секунди. Трети се нареди финландецът Яри-Мати Латвала. Пилотът на Тойота е на 36 секунди след От Танак.

Световният шампион от 2018 година Себастиен Ожие (Франция) със Ситроен остана едва на осмата позиция.

В генералното класиране за световния шампионат след десетте изминали кръга лидер продължава да бъде От Танак с 205 точки.

На второ място е Тиери Ньовил с Хюндай, който е с 35 точки по-малко. Белгийският състезател остана пети в Рали Германия. Себастиен Ожие заема третата позиция в генералното класиране със 163 точки.
Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите