Луда драма и фотофиниш на "Силвърстоун" в MotoGP

Алекс Ринс изпревари лидера в класирането Марк Маркес с 0.013 сек на финала за втората си победа през сезона

Алекс Ринс (Suzuki) спечели втората си победа в MotoGP след драматична битка с лидера във временното класиране Марк Маркес (Honda).

Двамата претендентите за победата си разменяха на няколко пъти първото място и държаха публиката на британската Гран при под напрежение до финала на надпреварата.

В последната обиколка изглеждаше, че Маркес е направил достатъчно, за да вземе седмата си победа за сезона. Отчаяната атака на Ринс в последния завой обаче взриви публиката на централната трибуна, след като той изпревари Маркес и мина покрай карирания флаг с аванс от 13 хилядни.

За Ринс това бе едва втора победа.

Състезателят на Suzuki се качи за първи път на най-високата позиция на подиума в Остин по-рано тази година. Същевременно настоящият шампион губи за втори пореден път финалната схватка, след като позволи на Андреа Довициозо (Ducati) да го изпревари на „Ред Бул Ринг” преди две седмици.

Валентино Роси се препъна в битката със съотборника си в заводския тим на Yamaha Маверик Винялес, който застана редом до Ринс и Маркес на подиума. Челната петица допълни Франко Морбидели (Petronas Yamaha SRT).

Единственият по-сериозен претендент за титлата на Маркес Андреа Довициозо (Ducati) катастрофира тежко след контакт с Фабио Куартараро (Petronas Yamaha SRT) още в самото начало на надпреварата. Италианецът бе транспортиран до местната болница, след като се оказа, че е загубил съзнание за кратко след инцидента, съобщи ams.bg.

Така Маркес вече има 78 точки преднина спрямо Довициозо и само чудо може да го спре по пътя към шестата титла.

Следващият старт в MotoGP е Гран при на Сан Марино на 15 септември.

Испанец пренаписа историята на Мото GP

Маверик Винялес спечели спринтовото състезание в MotoGP на пистата в Остин

Рекорден брой отбори на "EKO 12 часа на България"

Българинът умишлено избута съперник в стената

Александър Томов: За мен е чест да участвам в Европейския рали шампионат през 2024г.

"Амбициран съм да се представя достойно и се надявам да зарадвам всички българи с изявите си", сподели рали талантът от Плевен